1 Cavcav lirası= 2 Euro

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, transfer piyasasında dolar, TL ve Euro'nun dışında ayrıca "Cavcav lirasının" yürürlükte olduğunu söyledi

1 Cavcav lirası= 2 Euro

Başkent ekibinin tecrübeli başkanı Cavcav, transferde harcanan paralar için çok titiz davrandıklarını belirterek, "Bir Cavcav lirası eşittir 2 Euro demektir" dedi.

Transferlerde Cavcav lirasına göre hareket ettiğini vurgulayan başkan İlhan Cavcav, sözlerini şöyle sürdürdü: "İç ve dış transferde şu ana kadar 15 milyon harcadık. Ben 15 milyon harcadığıma göre bunun Cavcav lirası karşılığı 30 milyon demektir.

Benim 15 milyona halletiğim işi başkaları 30 milyonun altında bir rakama getiremezdi diye düşünüyorum. Transferde de Cavcav lirasına göre hareket ediyorum."

Cavcav lirasıyla futbolcuları ikna etmeye çalıştığını anlatan İlhan Cavcav, "Futbolcular diğer takımlarda alacaklarının çoğunu alamıyorlar. Bu da sporcular için bir tercih meselesi oluyor.

Gençlerbirliği olarak bu tercihi kendi lehimize kullanmaya alıştık. Ankara Un Sanayi’ni nasıl yönetiyorsam, bu kulübü de aynı şekilde yönettiğimi samimiyetle söyleyebilirim.

Benden futbolcu isteyecekler de Cavcav lirasına göre hareket edecektir. Aldıklarımızı inşallah iki katı fiyata satarız" diye konuştu.