10 kilo kadın saçıyla yakalandılar!

İstanbul'da bir AVM'ye çatısından girerek 52 adet bilgisayar çaldıkları iddia edilen 1'i kadın 5 kişi polis tarafından yakalandı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada ise, Beyoğlu'nda bir işyerinde meydana gelen hırsızlıkta çalınan, yaklaşık 15 bin lira değerinde 10 kilogram kadın saçı bulundu

15 Nisan 2015, Çarşamba 14:05
A A

Gaziosmanpaşa’da bulunan bir AVM’de 7 Mart 2015 tarihinde meydana gelen olayda kimliği meçhul şahıslar, çatıdan mağazaların bulunduğu bölüme girdi.

Bir elektronik mağazasından 52 adet bilgisayar çalan hırsızlar, eşyaları geldikleri yerden taşıyarak kaçtılar.

Olayın duyulmasının ardından harekete geçen polis, güvenlik kamera görüntülerini kullanarak şüphelilerin eşkalini tespit etti.

Yapılan çalışmayla da şüpheliler gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen şüpheliler Mehmet M.(38), Umut B.(18), Ahmet Ö.(26) Nuri Ö.(38) ve Saadet D.(29) kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmediler.

Polis şüphelilerin evlerinde yaptığı aramada bir süre önce Beyoğlu’nda bir işyerinde meydana gelen hırsızlıkta çalınan 15 bin lira değerinde 10 kilogram kadın saçı buldu. Hırsızların kadın saçlarını satmak için müşteri arayışında oldukları öğrenildi.

Poliste işlemleri tamamlanan 5 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Ali AKSOYER / DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;