11 kişi çığda mahsur kaldı

11 kişi çığda mahsur kaldı

24 Kasım 2009, Salı 08:57
A A

 Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Elevit Yaylası’nda, yola çığ düşmesi sonucu 1’i ABD’li 11 kişi köyde mahsur kaldı. Yardım çağrısı üzerine harekete geçen ekipler, sabah saatlerinde köye bir iş makinesiyle ulaştı.

Çevre ve Orman İl Müdürlüğü’nden aldığı izinle 5 gün önce, boynuzlu dağ keçisi avlamak için yaylaya çıkan ABD’li Joe Cravley ile beraberindeki Milli Park görevlisi Ömer Kabil, Yayla köy muhtarı Naci Aydın, Rıza Gözlük, Abdullah Erzurumlu, Yunus Yıldırım, Nail Yıldırım, Meryem Yıldırım, Mustafa Kuru, Muhammet Nişancı ve Güven Aslan, gecen cuma gecesi, Çat köyü ile Yayla köy arasındaki yola çığ düşmesi sonucu burada mahsur kalmıştı.

Yeni çığ düşmeleri nedeniyle yol açma çalışmalarından netice alınamaması üzerine dün yola çıkan İl Özel İdaresi’ne ait bir eskavatörün, bu sabah, mahsur kalanların bulunduğu Yayla köye ulaştığı öğrenildi.

Muhtar Naci Aydın’ın evinde kalan 11 kişinin, sağlık durumlarının iyi olduğu, herhangi bir sıkıntılarının bulunmadığı, İl Özel İdaresi ekiplerince yapılacak çalışmalarla, bugün köyden alınacakları belirtildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;