112'ye 'eşek' şakası!

112'ye 'eşek' şakası!

29 Ağustos 2009, Cumartesi 17:20
A A

Konya’da 2 kardeş, bir arkadaşlarını arayıp, kaza yaptıklarını söyledi. Arkadaşları da hemen olayı 112 Acil Servis’e bildirdi. 112 ekipleri, kaza yaptığı iddia edilen gençleri telefonla aradı. İki kardeş, şaka yaptıklarını söyleyince, 112 görevlileri savcılığa suç duyurusunda bulundu.

112 Acil Servis Komuta Kontrol Merkezi’ne arayın bir kişi, 2 arkadaşının kendisini aradığını ve Dokuzunbeli Mevkisi’nde kaza yaptıklarını ihbar etti. 112 ekipleri, olay yerine hemen ambulans ve polis ekibi yönlendirdi. Ancak, ekipler, kazaya rastlayamadı. Bunun üzerine ihbarcıya telefon edildi ve kendisine arayan A.T. ve K.T.’nin telefonları tesbit edildi. 112 görevlileri A.T.’yi aradı. A.T., kaza yapmadıklarını, arkadaşlarına şaka yaptıklarını belirterek görevliden özür diledi. Ancak, 112 yetkilileri yalan ihbarda bulunmak ve gereksiz yere meşgul etmek suçlamasıyla savcılığa başvurdu. Savcılık iki kardeş hakkında dava açılmasına karar verdi. İki kardeş henüz hakim karşısına çıkmadı.

Konya İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci, 112 acil yardım merkezinin gereksiz yere meşgul ederek, gerçek hastalara ulaşılmasını engelleyenler hakkında kanuni işlem başlatıldığını belirterek, “Bir kamu kuruluşu olarak, 24 saat 365 gün hizmete hazır olan bir kurum olarak, vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Ama, maalesef kendini bilmeyen bazı vatandaşlarımız bunu şaka vari kullanarak bizim kamu kuruluşlarımızı gerçekten bir hizmete gidecekken meşgul edip, yanlış bir haberle meşgul etmişlerdir. Biz bu arkadaşlarımızı cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduk ve bu konunun artık şakaya gelmez olduğunu ifade ettik” dedi.

Mücahit YURTSEVEN/ KONYA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;