123 kiloluk turna balığı yakaladı

123 kiloluk turna balığı yakaladı

27 Şubat 2010, Cumartesi 13:16
A A

Elazığ'da Karakaya Baraj Gölü’nde 123 kiloluk dev turna balığı ağla yakalandı. Balıkçılar Çarşısı'nda sergilenen 1.5 metre boyundaki balığı yakalayan balıkçı İsa Yavuz, “Hayatımın avını gerçekleştirdim. 40 yaşındayım ve balıktan korkacağım hiç aklıma gelmezdi ama, balığı ilk gördüğümde gerçekten korktum” dedi.

Elazığ’da balıkçılık yapan İsa Yavuz, Karakaya Baraj Gölü’nde oldukça büyük balığı yakaladı. Dev balık, kamyonetle Elazığ Balıkçılar Çarşısı'na getirildi. Balıkçılar tarafından iple çekilen dev balığı görenler şaşkınlığını gizleyemedi. Bazı kişiler ise cep telefonlarıyla balığın fotoğrafını çekmeye çalıştı. İsa Yavuz, hayatının avını gerçekleştirdiğini söyledi. Bölgede bu büyüklükte bir balığı ilk defa kendisinin yakaladığını söyleyen Yavuz, şöyle dedi:

“İlk gördüğümde korktum. 40 yaşındayım ve balıktan korkacağımı hiç düşünmemiştim. Issız bir koyda balığı görünce gerçekten korktum. Yalnızdım ve zorla çıkardım, gece saat 02.00'de karşımda böyle bir balık görünce koktum.”

Karadenizli olduğunu ve 20 yıla yakın süreden bu yana Elazığ'da yaşadığını anlatan Yavuz, “Balıkçılığı iyi bilirim. Burada büyük balık olduğunu biliyorduk ve zaman zamanda büyük balık çıkarıyorduk. Ama böylesi büyük bir balığı ilk defa çıkardık. Ben ona göre ağ yaptım, inanın bu balığın peşine takıldım ‘mutlaka yakalayacağım' dedim ve yakaladım. Bundan sonra da devam edecek.”

Yakalanan 123 kiloluk balık kilosu 10 TL'den satılacak.

Şahismail GEZİCİ/ ELAZIĞ, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;