14 yaşındaki öğrencisini kaçıran öğretmene 30 yıl hapis

Sakarya'nın Söğütlü ilçesinde ilköğretim okulunda cinsel istismarda bulunduğu 14 yaşındaki kız öğrencisi A.A.'yı kaçırmak suçundan yargılanan sınıf öğretmeni Mesut Temizkan (35), 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı

03 Kasım 2013, Pazar 14:16
A A

Sakarya’da 7 Nisan 2012 tarihinde ortaya çıkan olayda, ilköğretim okulu öğretmeni Mesut Temizkan hakkında, öğrencisi 14 yaşındaki A.A.yı kaçırıp cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla soruşturma açıldı.

İKİNCİ KEZ KAÇIRDI

Soruşturma kapsamında açığa alınan Mesut Temizkan, ailesiyle birlikte tedaviye geldiği Adapazarı Toyotasa Acil Yardım Hastanesi’nin bahçesinden bir kez daha öğrencisiyle kaçtı.

Bu kaçırma olayı TV’lerde kadın programlarında konu olan öğretmen Mesut Temizkan ve  öğrencisi, Kocaali ilçesine bağlı Kestanepınarı Köyü’nde birlikte yakalandı. Öğretmen tutuklanırken, cinsel istismara uğradığı iddia edilen öğrencinin, Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde yapılan muayenesinde, ruh ve beden sağlığının bozulduğu yönünde rapor verildi.

YAYIN YASAĞI KONULMUŞTU

Sakarya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan ve yayın yasağı konulan, ’Küçük yaşta çocuğa cinsel istismar’ davasında karar çıktı.

Mahkeme heyeti, öğretmen Mesut Temizkan’a ’Yaşı küçük cocuğun nitelikli cinsel istirmarı’ suçundan 9 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, öğretmen olması nedeniyle cezayı yarı oranında arttırarak sanığı, istismar suçundan 13 yıl 6 ay hapse mahkum etti. Ayrıca çocuğun cinsel amaçlı hürriyetinden yoksun kılınması suçundan 12 yıl, silah kanununa muhalefet suçundan 1 yıl 6 ay ve resmi belgede sahtecilik suçundan da 3 yıl hapis cezası verdi.

Mahkeme ayrıca öğrencinin alıkonulmasına yardımcı oldukları öne sürülen şüphelilerden A.T., S.T., İ.E. ve G.A’yı kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan ayrı ayrı 6’şar yıl, diğer sanıklar N.S., N.Ç., İ.D., C.K. S.K. ile G.Y’yi ise ayrı ayrı 3’er yıl hapis cezası verdi.
Karar Yargıtay tarafından onanırsa kesinleşecek.

DHA


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;