15 dakikayla kurtuldular

15 dakikayla kurtuldular

27 Ağustos 2010, Cuma 15:55
A A

Felaketin vurduğu Rize'nin Gündoğdu beldesine bağlı Hamidiye Mahallesi’nde yıkılan bir evin enkazında Sonay Pehlivan ile eşi Serdar Pehlivan’ın birbirlerine sarılı haldeki cesetleri çıkarıldı. Çiftin 2 çocuğunu selden 15 dakika önce Sonay Pehlivan'ın annesinin evine bıraktığı öğrenildi.

Çiftin amcası Hasan Pehlivan, yeğenlerinin başkalarının çay bahçelerini işleterek geçimlerini sağladığını söyledi.

Hasan Pehlivan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Serdar Pehlivan’ın, evlendikten sonra, Gürgen köyündeki baba evinden Gündoğdu beldesine taşındığını belirterek, "Yeğenim Serdar ve eşi Sonay geçimlerini başkalarının çay bahçelerini işleterek sağlıyordu. Serdar, zaman zaman çay sezonu dışında şoförlük de yapardı" dedi.

Sahur vakti kardeşi Celal’in, Serdar’a ulaşamadığını söyleyerek kendisini aradığını anlatan Hasan Pehlivan, "Bana evinin heyelanda yıkıldığını ve Serdar’a ulaşamadığını söyledi. Ben inanmakta güçlük çektim. Ancak yıkımı görünce afetin boyutunu anladım" diye konuştu.

Hasan Pehlivan, çay topladıkları zamanda Serdar’ın, çocukları Kayra ve ve Ümran’ı babasına bıraktığını, aynı gün sağanak başlamadan 15 dakika önce çocukları eşinin ailesine ve babasına teslim ettiğini, böylece çocukların heyelandan kurtulduğunu da sözlerine ekledi.


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;