1.5 milyonu vermeyince Öztürk boşanamadı

İlahiyatçı Yaşar Nuri Öztürk'ün, boşanma davasında sonuç çıkmadı

08 Ekim 2009, Perşembe 05:00
A A

Halkın Yükşelişi Partisi lideri, ilahiyatçı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk’ün 18 yıllık eşi Canan Öztürk, “Eşimi Şahane Müftüoğlu ile evde bastım” diyerek boşanma davası açmıştı.

İkinci duruşma için dün adliyeye gelen Yaşar Nuri Öztürk “Yok ilişkim varmış, yok beni basmış. Asıl mesele para meselesidir. Canan Öztürk’ün ilk eşinden olan oğlu Hakan Şatıroğlu’na 2006’da verdiğim 400 bin dolarımı geri isteyince bunlar oldu” dedi.

YAŞAR HOCA SİNİRLENDİ

Öztürk, boşanma davasından önce kendisini tehdit eden Canan Öztürk’e mahkemenin evden uzaklaştırma cezası verdiğini söyledi. Gazetecilerin Canan Öztürk’ün “Zorla da olsa beş aydır nafaka ödüyor” sözlerini hatırlatmasına çok sinirlenen Prof. Dr. Öztürk, “ Eğer öyle diyorsa Canan Hanım’a haram zıkkım olsun. Her ay 7 bin 500 lira rekor bir nafaka ödüyorum” dedi.

Öztürk’ün avukatı Recep Ayyıldız ise “Canan Öztürk 1.5 milyon lira nafaka tazminatı istiyor. Uzlaşmaya yanaşmadığı için de boşanamıyorlar” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.