1.5 yaşındaki Resul 25 kiloya ulaştı

Batman'da yoksul bir ailenin 7 çocuğundan biri olan 1.5 yaşındaki Resul Han 25 kiloya ulaştı

1.5 yaşındaki Resul 25 kiloya ulaştı

Batman'da inşaat işçisi Hasan Han ile eşi Hızna Han'ın 7 çocuğundan biri olan 1.5 yaşındaki Resul Han, 25 kiloya ulaştı. Doktorlar, günde 10 öğün yemek yiyen Resul'e ‘obezite’ teşhisi koyarken, anne Hızna Han, kızı 12 yaşındaki Sunan'nın da 90 kilo olduğunu belirterek, ekonomik zorluk nedeniyle çocuklarını tedavi ettiremediğini söyledi.

TAVUK, PİLAV SEVİYOR
Batman’ın Petrol Kent Mahallesi’nde iş bulduğu zaman inşaatlarda çalışan Hasan Han ile eşi Hızna Han’ın 1.5 yaşındaki oğulları Resul Han, sürekli kilo alıyor. En çok tavuk, pilav ve etli yemekleri seven Resul, kilolarının her gün artması üzerine annesi Hızna Han tarafından Batman Bölge Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Doktorlar, yapılan tetkiklerin ardından ‘obezite’ teşhisi koydukları Resul'ün gerekli tedavisinin Batman’da yapılamayacağını belirterek, aileyi İstanbul ya da Ankara’ya yönlendirdi.

ABLASI 90 KİLO
Eşinin düzenli bir işi olmadığını belirten Hızna Han, 12 yaşındaki kızı Suna’nın da 90 kiloya ulaştığını belirterek, “İki çocuğa da yemek yetiştiremiyoruz. Eve her gün 10 ekmek almak zorunda kalıyoruz. Çocuklarım her geçen gün kilo alıyor. Ev kiramazı ödeyemiyoruz. Ekonomik durumumuz çocuklarımızı tedavi ettirmeye yetmiyor. Çocuklarımın tedavi edilip, sağlıklarına kavuşmasını istiyorum” diye konuştu.

DHA