16 yaşındaki kız ve sevgilisinden seks tuzağı

TV'de altyazıyla arkadaşlık kurmak istediğini söyleyen adamı gasp etmek için hain bir tuzak kurdular

19 Şubat 2010, Cuma 11:12
A A

Kütahya'da, emekli memur 56 yaşındaki Bekir Gök'ü evinde bıçaklayıp başına kürekle vurarak öldürmek suçundan tutuklanan 23 yaşındaki Gökhan Özçınar'ın 16 yaşındaki sevgilisi E.B. de ‘cinayete azmettirmek’ suçlamasıyla tutuklandı.

Saray Mahallesi Fuatpaşa Caddesi Pazaroğlu Apartmanı'nda, 3 Şubat 2010 tarihinde meydana gelen olayda, eşinden boşanan ve yalnız yaşayan bir çocuk babası Bekir Gök, evinde 11 yerinden bıçaklanıp başına kürekle vurularak öldürülmüş bulundu. Polisin yaptığı araştırmada olayın şüphelisi olarak barlarda garsonluk yapan Gökhan Özçınar ile sevgilisi E.B. olaydan 3 gün sonra Uşak'ta yakalandı. Kütahya'ya getirilen şüphelilerden Gökhan Özçınar tutuklanırken, E.B. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

ÖNCE SERBEST KALDI SONRA TUTUKLANDI

Cumhuriyet savcısının itirazı üzerine bir üst mahkeme, serbest bırakılan E.B.'nin ‘azmettirici’ olduğu suçlamasıyla tutuklanmasına karar verdi. E.B. polisler tarafından Uşak'tan Kütahya’ya getirildi. Adliye'ye sevk edilen E.B. de çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

E.B., daha önce polise verdiği ifadesinde cinayeti Gökhan Özçınar'ın işlediğini öne sürmüştü. E.B. olayla ilgili şu iddialarda bulunmuştu:

EVİNDE KALMAYA BAŞLAMIŞ

“Yaklaşık 6 ay önce Gökhan ile birlikte televizyonda bir program izliyorduk. Alt yazıda arkadaşlık kurmak isteyenlerin mesajları yazıyordu. Bekir Gök'ün mesajını not ettik. Gökhan'ın amacı Bekir Gök'ü gasp etmekti. Gökhan'ın isteği üzerine Bekir Gök'ü cep telefonundan aradım. Daha sonra Gökhan ile birlikte Kütahya'ya gittik. Gökhan uzaktan beni izledi. Ben de Bekir Gök ile daha önce kararlaştırdığımız yerde buluştum. Bekir Gök'ün evine gittim ve bu evde kalmaya başladım. Gökhan ise bana sık sık Bekir Gök'ü ne zaman gasp edeceğini soruyordu. Ben ise Bekir Gök'ü gasp etmememiz gerektiğini söyledim. Gökhan beni Uşak'a geri götürmek istedi. Olay akşamı da Bekir Gök'ün evine geldi. Benimle ve Bekir Gök ile tartıştı. Ardından Bekir Gök'ü bıçakladı ve kafasına kürekle vurdu. Cebindeki cüzdanını aldı. Daha sonra evden dışarı çıktık. Gökhan beni Kütahya’daki bir kız arkadaşımın evine bıraktı. Kendisi de otele gitti. Ertesi gün de Uşak'a döndük.”

Oğuzhan KILIÇ/KÜTAHYA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;