16 yaşındaki kızla ilişkiye giren 7 kişi tutuklandı

16 yaşındaki kızla ilişkiye giren 7 kişi tutuklandı

Kütahya’da 16 yaşındaki G.G. ile ilişkiye girdikleri öne sürülen 7 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. İlişkilerinden hamile kalan G.G.’nin 6 gün önce bir bebek dünyaya getirdiği belirtildi.

Ailesi, 3 ay önce G.G.’nin hamile olduğunun farkına varınca hastaneye götürdü. Hastanede yapılan muayenede G.G.'nin 6 aylık hamile olduğu belirlendi. Doktorların bu dönemden sonra bebeğin kürtajla alınmasının mümkün olmadığını belirtmesi üzerine G.G. çaresiz bebeği doğurmak durumunda kaldı. Ailesine kimden hamile kaldığını söylemeyen G.G., Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi’nde 6 gün önce bir kız bebek dünyaya getirince hastane yetkilileri durumu polise bildirdi.

Kütahya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi ekipleri G.G.’nin ifadesi doğrultusunda çeşitli tarihlerde ilişkiye girdiği A.Ç., Ş.K., L.G., T.A., V.E., H.B. ve M.G.’yi gözaltına aldı. G.G. ile kendi rızası ile ilişkiye girdiklerini iddia eden 7 şüpheli sorgulamalarının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yetkililer, G.G.’nin dünyaya getirdiği bebeğin babasının yapılacak DNA testiyle belirleneceği kaydetti.

DHA