18 saatlik çalışma için 'duran vekil' eylemi

Tartışmalarla uykusuz bir gece geçiren Meclis'te 19 saat sonra CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar ve HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü fenalık geçirdi

24 Şubat 2015, Salı 08:57
A A

HDP Grup Başkanvekili İdris Balüken ve CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, Acar ve Kürkçü'nün tansiyonunu ölçtü. Gürkut Acar'a CHP'nin hekim vekilleri de müdahale etti. Acar ve Kürkçü dışarı çıkarıldı. Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, bunun üzerine oturuma ara verdi.

TBMM Genel Kurul çalışmaları dün saat 14.00’da başladı. İç Güvenlik Paketi görüşmelerine ise saat 20.45’de geçilebildi. TBMM Genel Kurulunun çalışma saatlerinin uzamasından şikayetçi olan HDP milletvekilleri, bu durumu protesto etmek için "Angarya yasaktır Anayasa M. 18" yazılı dövizler açtı ve sıralarına koydu. HDP milletvekillerinden döviz alan bazı CHP milletvekilleri de bu protestoya destek verdi.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Twitter'dan bir kare fotoğraf paylaşıp altına da şu notu düştü:

 CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Twitter'dan bir kare fotoğraf paylaşıp altına da şu notu düştü:Duran vekil eylemini yapan Gürkut Acar, uzun çalışma saatleri sonrası yorgun düştü.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;