2 dakikada tecavüz olur mu?

Hastanede tecavüze uğradığını iddia eden İngilizce öğretmeninin üçüncü duruşması yapıldı. Sanık avukatından şok bir 'savunma' geldi

08 Aralık 2009, Salı 18:29
A A

Tatile geldiği Antalya'da götürüldüğü hastanenin tuvaletinde temizlik görevlisi 24 yaşındaki Hayri Güçcük'ün tecavüzüne uğradığını öne süren İngilizce Öğretmeni G.T.'nin bugün yapılan üçüncü duruşmasında tanık olarak temizlik elemanı Döndü Yılmaz dinlendi. 

Gece sarhoş halde hastaneye gelen öğretmenin üzerinde askılı gecelik olduğunu belirten Yılmaz, "Zil- zurna sarhoştu. 'Siz hiç aşık oldunuz mu, ben oldum' diye bağırıyordu" dedi.

DAVACI KATILMADI

Antalya'ya tatile gelen ve alkol komasına giren İngilizce öğretmeni G.T.'nin, kaldırıldığı hastanede Hayri Güçcük adlı temizlik elemanı tarafından tecavüze uğradığına ilişkin davanın üçüncü duruşması bugün yapıldı. Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya tutuklu yargılanan Hayri Güçcük katılırken, tecavüze uğradığını öne süren ve önceki duruşmada hakkında zorla getirilme kararı verilen öğretmen G.T. katılmadı.

İstanbul Şişli 1'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde ifade veren ve sanıktan şikayetçi olduğunu söyleyen G.T.'nin gönderdiği ifade mahkemeye ulaşırken 1 hafta önce bilirkişi tarafından incelenen güvenlik kamerası görüntüleri tekrar incelendi. 

KÜLOTU VARDI, SÜTYENİ YOKTU

Güvenlik kamerası görüntülerinde kadının arkadaşıyla birlikte hastaneye gelişi, danışma masası önünde yere düşmesi ve sedye ile bir odaya alınması, tuvalete götürülmesi, Hayri Güçcük'ün tuvalete girip çıkmasının yer aldığı belirtildi. Duruşmada o gece hastanede temizlik görevlisi olarak çalışan Döndü Yılmaz dinlendi. Tanık kürsüsüne çıkan Yılmaz, G.T.'nin geceyarısı hastaneye geldiğini belirterek şöyle dedi:

"Zil- zurna sarhoştu. Üzerinde askılı bir gecelik vardı. Külodu vardı ancak sütyen giymemişti. Bir yatağa yatırdık, hemşireler serum taktı. Başında ben vardım. Kadın çok hırçındı. Sürekli bağırıyordu ve elleri kolları hiç durmuyordu. O kadar hırçındı ki birinin tutması gerekiyordu ve kollarım yorulduğu için Hayri'yi çağırıp odadan çıktım. Bu sırada kadın bağırıyordu. "Siz hiç aşık oldunuz mu, ben oldum' diye bağırıyordu. Hemşireler de 'Biz de aşığız' diyorlardı."

TUVALETTE 2 DAKİKA 2 SANİYE KALMIŞ

Sanığın avukatı Fatih Demirtop, kamera görüntülerine göre müvekkilim tuvalette sadece 2 dakika 2 saniye kaldığını belirterek, "Bu kadar kısa sürede tecavüz mü olur? Tahliye talep ediyoruz" dedi.

Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, G.T'nin olay nedeniyle ruh sağlığının bozulup- bozulmadığına ilişkin rapor alınması için Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazı gönderilmesine, diğer tanık Aynur Dehle'nin dinlenmesine karar vererek duruşmayı 29 Aralık tarihine erteledi.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

İstanbul'daki bir okulda İngilizce öğretmeni olarak görev yapan G.T., geçen 11 Ağustos tarihinde Antalya'da tatillerini geçirdikleri otelde kadın arkadaşıyla birlikte aşırı derecede alkol aldı. Alkol komasına giren G.T., saat 03.00 sıralarında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne getirildi. G.T. kusmak isteyince, hastanede özel bir şirketten hizmet alımı yoluyla istihdam edilen ve hasta taşıma işinde çalıştırılan 24 yaşındaki Hayri Güçcük tarafından tuvalete götürüldü. 

Bir süre sonra acil servis odasına dönen G.T, sorumlu hekimine, Hayri Güçcük'ün tuvalette kendisine tecavüz ettiğini öne sürerek şikayetçi olurken  gözaltına alınan Güçcük, sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

ANTALYA - DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;