2 günlük bebeğini öldüren anneye ömür boyu hapis

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 2010 yılında askerdeki sevgilisi A.A.'dan evlilik dışı doğan 2 günlük kız bebeğini boğarak öldürdükten sonra bahçeye gömüp üzerine betonla kapatan anne 28 yaşındaki İzzet Sapil'e ömürboyu hapis cezası verildi

22 Kasım 2013, Cuma 15:52
A A

Mahkeme heyeti, bebeğini öldüren İzzet Sapil’e yardım eden annesi Türkan Sapil ile Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. İpek Kadıoğlu’na da 15’er yıl hapis cezası verdi.

Çorlu’da 2010 yılında 2 günlük bebeğin öldürülerek toprağa gömülmesi olayının yargılanması tamamlandı. Yaklaşık 3 yıldır süren davanın Çorlu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına tutuklu sanıklar İzzet Sapil ve annesi 58 yaşındaki Türkan Sapil ile avukatları katıldı.

İki günlük bebeğini öldürmekle suçlanan anne İzzet Sapil, son savunmasında iddiaları kabul etmeyerek, "Ben bu çocuğu tecavüz sonucu dünyaya getirmedim. Doğum yaptıktan hemen sonra çocuğum öldü. Ben çocuğumu öldürmedim" dedi.

Torununun öldürülmesine yardım etmekle suçlanan Türkan Sapil ise "3 yıldır torunumu öldürmekle suçlanıyorum, neden yapayım. O benim canımdı" diye konuştu.

ASKERDEKİ SEVGİLİSİNDEN HAMİLE KALDI

Duruşmaya kısa bir ara veren mahkeme heyeti cezaları açıkladı. 2010 yılında askerdeki sevgilisi A.A.’dan olan 2 günlük bebeğini kasten öldürme suçundan anne İzzet Sapil’e ömürboyu hapis cezası verildi.

ANNEYE VE DOKTORA DA 15 YIL HAPİS

Mahkeme, bebeğin öldürülmesinde kızı İzzet Sapil’e yardım ettiği öne sürülen anne Türkan Sapil’e ise kasten öldürmeye yardım etmek’ suçundan 15 yıl hapse mahkum etti.

Mahkeme heyeti ayrıca o dönem Çorlu Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışan, İzzet Sapil’in hamileliğini sonlandıramadığı için özel muayenehanesinde sezaryenle doğum yaptıran Dr. İpek Kadıoğlu da ’kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 15 yıl hapis cezası verdi. İzzet Sapil’in erkek kardeşi 21 yaşındaki T.S. ile yengesi 37 yaşındaki B.S. ve Dr. İpek Kadıoğlu’nun özel muayenehanesinin sekreteri N.D. davadan beraat etti.

Kasten öldürmeye teşebbüs suçundan 15 yıl hapis cezası alan Dr. İpek Kadıoğlu ise yargılama sürecinde tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildikten sonra ortadan kayboldu. Son duruşmaya da katılmayan doktor hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

OLAYI İHBAR ORTAYA ÇIKARMIŞTI

14 Nisan 2010 tarihinde meydana gelen  olayda, Nusratiye Mahallesi'ndeki bir  evde ailesiyle birlikte yaşayan İzzet Sapil, önceden ilişkiye girdiği askerdeki sevgilisi A.A.’dan hamile kaldı.

Hamileliğini 9 ay boyunca ailesinden saklayan İzzet Sapil, doğum sancıları başlayınca durumu ailesine anlatmak zorunda kaldı. Bunun üzerine aile, Çorlu Devlet Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. İpek Kadıoğlu’nun özel muayenehanesinde kayıtlara geçmemek şartıyla 14 Nisan 2010 tarihinde para karşılığı doğumu yaptırdı.

İzzet Sapil, iddiaya göre annesi Türkan Sapil ile birlikte 2 günlük bebeği öldürdükten sonra bahçede toprağa gömdü ve üzerine de betonla kapattı. Olay, 155 polis imdat hattına gelen bir ihbarla ortaya çıktı.

DHA

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;