2 hafta boyunca Hindistan cevizi suyu içerseniz vücudunuza olabilecek 8 şey

Son zamanların en popüler içeceklerinden biri olan Hindistan cevizi suyunu 2 hafta boyunca her gün içtiğinizde bakın vücudunuzda ne gibi değişiklikler oluyor…  

24 Kasım 2017, Cuma 15:39
A A

Hindistan cevizi suyunu artık hemen hemen her markette bulabilirsiniz. Sporculardan, dünyaca ünlü isimlere, blogger’lardan sosyal medya fenomenlerine kadar herkes Hindistan cevizi suyu ile daha sağlıklı bir yaşamı destekliyor.

Peki, gerçekten de her gün Hindistan cevizi suyu içtiğimiz takdirde vücudumuzda ne gibi değişiklikler oluyor. İşte cevabı… 

Sindirim sisteminizin düzene girmesini istiyorsanız…

Sindirim sisteminizin düzene girmesini istiyorsanız…

Yüksek lif konsantrasyonu nedeniyle, Hindistan cevizi suyu hazımsızlığı önlemeye yardımcı olur. Dünya Sağlık Örgütü, çocuklarda ishal tedavisinde Hindistan cevizi suyunu kullanmayı öneriyor.

Geceden kalmaysanız…

Geceden kalmaysanız…

Dün gece biraz fazla "eğlendiyseniz", sabahında Hindistan cevizi suyu deneyin. Vücudunuzun su dengesini yeniler, kayıp vitaminleri vücudunuzun yeniden emmesine yardımcı olur. Hindistan cevizi suyu aslında % 95 saf sudur, bu yüzden su dengesini iyileştirmek için en iyi içeceklerden biri olarak görülür.  

Stres tarih oluyor

Stres tarih oluyor

Hindistan cevizi suyu çeşitli vitaminler içerir. Bunlardan biri de B-kompleks vitaminleri. Bu vitaminler stres azaltmanıza ve ruh hali değişimlerini önlemenize yardımcı olur. Magnezyum, eksikliğinin depresyona neden olabileceği serotonin üretimini arttırır. 

Yaşlanma sürecini yavaşlatabilirsiniz

Yaşlanma sürecini yavaşlatabilirsiniz

Hindistan cevizi suyu, hormonların sağlıklı bir şekilde çalışmasına da yardımcı olur. Yaşlanma karşıtı konusunda etkili bir silah olup, kanser gibi yaşla ilgili hastalıkların riskini de azaltır.   

Vücudunuzdaki su seviyesini dengeler

Vücudunuzdaki su seviyesini dengeler

Hindistan cevizi suyu kaybettiğiniz enerjiyi yeniden kazanmanıza yardımcı olur, vücudunuzdaki su seviyesini dengede tutar.  Böylece vücudunuzdaki nem kaybını önler, sussuzluktan oluşan cilt problemlerinden de kurtulmanızı sağlar.  

 Parlak ve pürüzsüz bir cilt elde edersiniz

Parlak ve pürüzsüz bir cilt elde edersiniz

Büyük bir antioksidan kaynağı olan Hindistan cevizi suyu toksinleri vücudunuzdan atar. İçmenin yanı sıra Hindistan cevizi suyunu ya da yağını yüzünüze de uygulayabilirsiniz. Cildinizin daha parlak ve genç görünmesini sağlayacak. 

Kilonuzu daha kolay ve hızlı bir şekilde kaybedersiniz

Kilonuzu daha kolay ve hızlı bir şekilde kaybedersiniz

Eğer kilo vermeyi planlıyorsanız Hindistan cevizi suyu bunun için birebir! Düşül kalorili olmasının yanı sıra, uzun süre tok tutar ve vücuttaki fazla yağlardan kurtulmanıza yardımcı olur. 

Kan basıncını dengeli hale getirir

Kan basıncını dengeli hale getirir

Hindistan cevizi suyunun tansiyon hastaları üzerinde etkisi olduğu da uzmanların dile getirdiği faydalardan. Sistolik basıncını q, diyastolik basıncını da ) düşürdüğü belirtiliyor.