2 ilçe 20 köy yangından elektriksiz kaldı

Elazığ'da bir çiftlikte 500 ton samanın bulunduğu depoda yangın çıktı ve 2 ilçe 20 köy elektiriksiz kaldı

27 Ağustos 2014, Çarşamba 21:41
A A

Elazığ’da bir çiftlikte 500 ton samanın bulunduğu depoda yangın çıktı. Yangına itfaiye ekipleri müdahale ederken, deponun yakınından geçen yüksek gerilim hatlarındaki akım kesilince 2 ilçe ve 20 köy elektriksiz kaldı.

Olay, merkeze bağlı Sarıçubuk köyü sınırları içerisindeki büyükbaş hayvan çiftliğinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı çiftlikte yer alan ve içerisinde 500 ton civarında saman bulunan depoda yangın çıktı.

Yangını fark eden çiftlik çalışanları itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Elazığ Belediyesi’ne ait 8 itfaiye aracı yangına müdahale ederken, İl Özel İdare’nin bünyesinde bulunan su tankerleri de su taşıdı. İş makinelerinin yardımı ile yangının çiftlikte bulunan diğer alanlara sıçraması da önlendi. Depoda 500 ton saman bulunması nedeniyle alevler zaman zaman yükselirken, itfaiye ekipleri sürekli soğutma çalışması yaptı.

2 ilçe ve 20 köye elektrik akımının verildiği yüksek gerilim hatlarındaki enerji ise kesildi.

Yangının tamamen söndürülmesinin 24 saat sürmesi bekleniyor. Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri, yanan maddenin saman ve yüklü miktarda olması nedeniyle yangının 24 saat süren çalışmayla ancak tamamen söndürülebileceğini, bunun için de alevlerin yükseldiği bölgelerde aralıksız soğutma çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Olayla ilgili jandarma ekipleri soruşturma başlattı.

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;