2 milyon liralık tarihi sikke ele geçirildi

Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, Kadıköy'de şüphelendikleri bir minibüsteki iki kişinin üzerinde yaptıkları aramada, maddi değeri 2 milyon lira olduğu tahmin edilen sikke ele geçirdi

10 Kasım 2013, Pazar 20:05
A A

 Bizans ve Roma dönemine ait olduğu tahmin edilen sikkeler emniyete götürüldü. Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, Caddebostan’da durumundan şüphelendikleri bir minibüsü incelemek istedi. Polis ekipleri GE AZ 215 plakalı minibüsteki iki kişiden kimliklerini istedi. Moldova vatandaşı oldukları öğrenilen iki kişinin kimliklerini inceleyen polis, minibüs içindeki poşetten şüphelendi. Polis ekipleri poşeti açtıklarında tarihi sikkeleri buldu.

PİYASA DEĞERİ 2 MİLYON TL

Polis, zanlılara sikkeleri nereden aldıklarını sorduğunda, zanlılar tanımadıkları iki kişiden aldıklarını söyledi. Polis ekipleri iki zanlıyı gözaltına alarak polis merkezine götürdü. Polis merkezinde yapılan sayımda poşetten 103 adet sikke çıktı. Yapılan aramada zanlıların üzerinden 6 adet cep telefonu ile bir miktar döviz ve TL’de ele geçirildi. Sikkelerin 700 ila 800 yıl öncesine ait olduğu ve Bizans ve Roma döneminden kaldığı tahmin ediliyor. Ele geçirilen sikkelerin piyasa değerinin yaklaşık 2 milyon TL civarında olduğu öğrenilirken, zanlılar V.G. (35) ve A.K.’nin (38) polis merkezinde sorgulamaları ise devam ediyor. Polis ekipleri, zanlıların kurye olmasında şüphelenirken sikkelerin kimden alındığını ve nereye götürüldüğünü tespit etmek için soruşturma başlatıldı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;