2 tonluk boğayı alana 5 koç hediye!

2 tonluk boğayı alana 5 koç hediye!

15 Kasım 2009, Pazar 16:11
A A

Samsun'da besici Orhan Kütür, 2 tonluk kurbanlık boğasını 25 bin TL'ye alacak kişiye 5 tanede koç hediye edeceğini söyledi.

2 ton ağırlığındaki kurbanlık boğa, davul zurna eşliğinde oluşturulan konvoyla hayvan pazarına getirildi. Samsun'da Kurban Bayramı nedeniyle hayvan yetiştiricileri kurbanlarını pazara götürmeye başladı. Merkez Tepecik köyünde besicilik yapan Orhan Kütür, 26 aydır beslediği, canlı ağırlığı yaklaşık 2 ton olan boğasını satabilmek için ilginç bir yönteme başvurdu. Kütür, 2 ton ağırlığındaki boğasını 25 bin TL satacağını belirterek, "26 aydır suni besin vermeden besledim. Tamamen organik bir hayvan. Devletimiz bize sahip çıktığı sürece biz böyle malları her zaman üretiriz. Bu fiyatlarla bu ülkede mal satılmaz. Boğa yaklaşık 2 ton ağırlığında ve bir ton 100 kilogram civarında et vereceğini düşünüyorum. Bu boğayı alan kişiye de 5 tane koçu hediye ediyorum" dedi.

Kütür, Simental cinsi boğazısını ve onu taşıyacağı kamyoneti özenle süsledikten sonra davul zurna eşliğinde Derebahçe Mahallesi'ndeki hayvan pazarına götürdü.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;