2 yaşında 4 can kurtardı

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde 2 katlı bir müstakil evde çıkan yangın sırasında uyanarak ağlayan 2 yaşındaki Berkant Özkök, ailesinin ve kendisinin hayatını kurtardı

21 Ağustos 2014, Perşembe 13:34
A A

Samsun’un Tekkeköy ilçesi 23 Nisan Mahallesi’nde 4 kişilik Özkök ailesinin yaşadığı 2 katlı müstakil bir evde bu sabah yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı belirtilen yangın aileyi uykuda yakaladı. 2 yaşındaki Berkant Özkök, odaya basan duman ve gürültü nedeniyle korkup ağlayınca anne ve babası uyandı. Anne 23 yaşındaki Meryem ve babası 25 yaşındaki Tayfun Özkök, 6 yaşındaki diğer çocukları Mertcan Özkök ile Berkant’ı da alıp hemen dışarı çıktı.

EVLE BİRLİKTE TÜM EŞYALARI YANDI

Komşularının haber vermesi üzerine gelen itfaiye ekibi, evin alt katında çıkan yangına müdahale etti. Yaklaşık 1 saatte kontrol altına alınan yangında 2 katlı ev kullanılamaz hale geldi. Kuçağında çocuğuyla birlikte evlerinin yanmasını üzgün bir şekilde izleyen Meryem Özkök, "Berkant’ın ağlama ve bağırma seslerine uyandık. Evin alevler içinde kaldığını görünce de onları da alıp dışarıya çıktık" diye konuştu.

Baba Tayfun Özkök ise yanan evlerinden hiçbir eşya kurtaramadıklarını belirterek "Kendimizi zor dışarıya attık" dedi.

Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

DHA

 


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;