20 metrelik ağaç üzerlerine devrildi

İstanbul'da dün akşam saatlerinde etkili olan şiddetli yağış sırasında, Beyazıt Meydanı'nda üzerine yaklaşık 20 metrelik akasya ağacı devrilen 2 kişi ağır yaralandı

08 Ağustos 2014, Cuma 10:19
A A

Olay, Beyazıt Meydanı’nda dün saat 16.40 sıralarında meydana geldi. Sağanak yağışın bastırdığı dakikalarda, işten çıkıp evine gitmek üzere olan 2 kişinin üzerine yaklaşık 20 metre uzunluğundaki Akasya ağacı kökünden koparak devrildi. Ağacın altında kalan Saadettin Bayram ve Yıldırım Bilge ağır yaralandı.

Kanlar içerisinde yerde kalan Saadettin Bayram, yakınları tarafından ambulansla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Başına dikiş atıldığı öğrenilen Bayram tedavi altına alındı. Durumu daha ağır olduğu öğrenilen Yıldırım Bilge ise, olay yerine gelen ambulansla İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Acil Servis Travma Ünitesi’ne götürüldü.

'BÜYÜK BİR GÜRÜLTÜYLE DEVRİLDİ'

İşten çıkıp eve doğru gitmek istedikleri sırada Beyazıt Meydanı’nda bir ağacın büyük bir gürültüyle devrildiğini söyleyen Yıldırım Bilge’nin arkadaşı Metin Özden "İki adım önümde yürüyordu, büyük ağaç üstüne devrildi. Şu an ameliyathanede. Tahlil yaptırıyoruz, sonuçları bekliyoruz. Şu an belli olan bir şey yok" dedi.

'YARALIYI TAKSİYLE YOLLADIK'

Saadettin Bayram’ın bir yakını olan Kadir Bulut ise "16.40 civarlarında birden ağaç devrildi, 2 arkadaş altında kaldı. Ambulans çağırdık, 1,5 saat bekledik. İlk bizim akrabayı hemen normal ticari taksiyle gönderdik hastaneye. Diğer kalan arkadaşın da boynuna geldi. Onun durumu biraz daha ağırdı. Ambulansı bekledik. Taksiyle gönderdiğimiz Bayram kendinde değildi diye konuştu.

Süleyman KAYA - Çağatay KENARLI / İSTANBUL, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;