20 şehirde 24 konser!

2 Kasım – 8 Aralık arasında, 20 farklı şehirde, 24 konserle gerçekleştirilecek Efes Pilsen Blues Festival 23, bu yıl da blues'un güçlü isimlerini ağırlıyor

02 Kasım 2012, Cuma 13:47
A A

Grammy ve Emmy başta olmak üzere pek çok uluslararası prestijli organizasyonda ödüle layık görülmüş olan armonika blues üstadı Billy Branch ve grubu The Sons of Blues 23. Efes Pilsen Blues Festival için ülkemize geliyor.

Billy Branch’ın özel bir konuğu da olacak: Genç yaşlarda blues ve R&B seslendirmeye başlayan, kariyerinde Junior Wells, Jimmy Dawkins, Bobby Rush, Buddy Guy, Albert King, Professor Eddie Lusk ve B.B. King gibi önemli isimlerle beraber aynı sahneyi paylaşan, Mississippili blues sanatçısı Zora Young.

Festival kapsamında ayrıca Teksas Blues tarzının en önemli temsilcilerinden olan elektronik blues gitaristi Smokin’ Joe Kubek & Bnois King ile 2009 Blues Müzik Ödülleri’nde “En İyi Yeni Sanatçı” ödülü, 2010 ve 2011’de “En İyi Baterist” ödülüne layık görülen, Legendary R.L. Burnside’ın torunu ve dünyanın en iyi davulcularından Cedric Burnside da yer alıyor.

Ankara’da üç, İstanbul ve İzmir’de iki gün!

Festival bu yıl sırasıyla Antalya, Denizli, Konya, Kayseri, Mersin, Adana, Hatay, KKTC, Gaziantep, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Ankara, Eskişehir, Bursa, Balıkesir, İstanbul, Edirne, Çanakkale ve İzmir olmak üzere tam 20 şehri gezecek. Toplam 24 konsere ev sahipliği yapacak festival kapsamında Ankara’da üst üste üç, İstanbul ve İzmir’de ise ikişer konser verilecek.

Biletler satışta

27808 sayılı Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik doğrultusunda bu yıl, 24 yaş üzeri müzikseverlerin katılımına açık olarak gerçekleştirilecek Efes Pilsen Blues Festival 23’ün biletleri, Biletix’ten satışa sunuluyor.

Bilet fiyatları: İstanbul, Ankara ve İzmir için ön satışta tam 35 TL, indirimli 25 TL (kapıda tam 40 TL, indirimli 30 TL), Adana, Mersin, Antalya, Bursa, KKTC 25 TL, Hatay, Denizli, Eskişehir, Edirne, Çanakkale,Trabzon 20 TL, Kayseri, Konya, Gaziantep, Diyarbakır, Erzurum, Balıkesir 15 TL.

22 yılda, 87 grup, 267 sanatçı, 355 konser

1989 yılından bu yana Türkiye’yi blues müziği ile tanıştırmaya devam eden Efes Pilsen Blues Festival kapsamında 22 yılda 87 grup ve 267 sanatçı sahne aldı; toplam 355 konser gerçekleştirildi. Bu konserlere 424 binin üzerinde müziksever katıldı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;