20 TL için mi öldü?

Kayseri'de hekimin çekmediği apseli dişi, diş teknisyeni çektiği için öldüğü iddia edilen gencin cenazesi toprağa verildi

17 Kasım 2009, Salı 17:58
A A

16 yaşındaki Sinan Kahraman, dişini tedavi ettirmek için gittiği diş teknisyeni Y.Ü’nün apseli dişi çekmesinden bir hafta sonra hastanede hayatını kaybetti.

Oğlunu kaybetmenin acısını yaşayan Naim Kahraman, sahte diş hekiminin 20 lira için oğlunu ölüme götürdüğünü iddia ederek, şunları söyledi: "Oğlumu ilk muayene eden diş hekimi, dişi apseli olduğu için çekmemiş. Oğlumun ağrısı devam edince ağabeyi Yasin ikinci diş doktoruna götürmüş.

Aslında diş hekimi olmayan Y.Ü. adlı teknisyen, oğluma morfin vurup dişini zorla yarım saat uğraşarak çekmiş. Oğlum daha sonra fenalaştı ve tedavi gördüğü hastanede öldü. Oğlum 20 lira için öldü. Sahte diş hekimi diş çekimi için 20 lira aldı. Oğlumun ölümüne neden olan sahte diş hekiminden ve diplomasını vererek iş yerini çalıştıran diğer diş hekiminden davacıyım."

Kardeşini götürdüğü diş teknisyeninin, diş hekimi olduğunu sandığını belirten Yasin Ünal da "Gittiğimiz kişinin, sahte diş hekimi olduğunu bilmiyordum. İş yerinin kapısında tabelası vardı ama teknisyen olan bu kişi, yetkisi olmadığı halde kardeşimin dişini çekip ölümüne neden oldu" dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;