2010'un stil ajandası

2010'un stil ajandası

30 Aralık 2009, Çarşamba 17:27
A A

Güzel bir yaşam, güzel dostluklar, güzel bir aşk… Her şeyin en güzelini diliyoruz. Peki yeni yılda stilinizi burcunuza göre güncellemeye ne dersiniz?

KOÇ (21 Mart – 20 Nisan)İmajınızı yenileme vakti gelmedi mi? Doğruyu bulmak için kendinize şu soruyu sorun: “Nasıl görünmek ve insanların beni nasıl algılamasını istiyorum?” 2010’da alışverişe çıkıp da kararsız kaldığınızda, tercihiniz temel parçalardan ve klasik tonlardan yana olsun. Son bir not daha: Renk ve desenlerden çekiniyorsanız, bu hakkınızı aksesuarlar için kullanın.

BOĞA (21 Nisan – 20 Mayıs)Toprak burçlarından biri olan boğalar, görüntüsüne her zaman önem verir. Bunu anlamak için uzman olmak gerekmiyor. Peki 2010’un onlara ne gibi bir katkısı olacak? Düne kadar hiç ilgilenmediğiniz renkler ve kesimlere alıcı gözle bakmaya ne dersiniz? Sonrasında alacağınız iltifatlar size doğru yolda olduğunuzu gösterecektir.

İKİZLER (21 Mayıs – 21 Haziran)Heyecanlı ve sıra dışı parçalar, hava burcu İkizler’in olmazsa olmazı. Onlar her konuda olduğu gibi kıyafet konusunda da cesur. Ancak aksesuar, özellikle de takı konusunda bazen abartıya kaçabiliyorlar. Yeni yıl, bu anlamda biraz sadeleşmek için iyi bir fırsat. Hemen surat asmayın, cicilerinizden vazgeçmeniz gerekmiyor. 2010’da bazen siyah ve beyaz gibi klasikleri de deneyin.

YENGEÇ (22 Haziran – 22 Temmuz)Su burcu Yengeçler’in tarzı, yeni yılda değişime uğrayacak. Gardıropları her zamankinden daha feminen, daha romantik olacak. İyi fikir çünkü kendilerine çok yakışacak. Alışverişlerinde artık elbise ve etekler onlar için ön planda olacak. 2010’da stil ajandasına en fazla yenilik ekleyen siz olacaksınız.

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)Birkaç sezondur moda, bize eskileri güncellenmiş halleriyle yeniden sunuyor. Bu, ateş burcu Aslanlar’ın çok hoşuna gidiyor. Yeni yılda baştan aşağı yenilenmeyi göze alacak nadir burçların birinden bahsediyoruz. Omuzlara vurgu yapan ceketler, deri elbiseler, upuzun çizmeler. Siz bunları 2010 stil ajandanızın gündemine çoktan aldınız.

BAŞAK (24 Ağustos – 23 Eylül)Toprak burcu olan başak kadınlarının giyim kuşama olan merakları bir sır değil. Tarzlarına sadık oldukları için genelde güncelleme yapmaktan pek hoşlanmazlar. Aslında buna da gerek yok. Onlar daima dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Yeni yıl için stil önerisi mi? Vintage parçaları düşünün, sadece kendinize hayran bırakmayı değil, şaşırtmayı da deneyin!

TERAZİ (24 Eylül – 23 Ekim)Denge kurma ustası olan Terazi kadınları, 2010’da ‘yeni bir ben’ yaratma isteği hissedecek. Feminen, maskülen, bohem ya da romantik… Hangisinin size uygun olduğuna karar verdiğinizde, gerisi gelir. Ve yanılmaktan çekinmeyin. Belki de her zaman çok dengeli olmak o kadar iyi fikir değil?  

AKREP (24 Ekim – 22 Kasım)Akreplerin genelde hiçbir konuda tavsiye ihtiyacı yoktur. Kendileri için doğru olanı bilirler. Bu, kıyafet ve alışveriş konuları için de geçerli. Ancak 2010’da bu kurallarını biraz esnetebilir, bir şeyi satın almadan ya da giymeden önce başkalarının da fikrini almayı deneyebilirler. Sebep? Belli ki görüntülerinden sıkılıp yenilenmeye ihtiyaç duyuyorlar. Neden olmasın?

YAY (23 Kasım – 21 Aralık)Yaratıcı olma konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayan Yay kadınları, moda konusuna en meraklı burç. Tüm yenilikleri, moda dünyasındaki gelişmeleri ve trendleri önce onlar bilir. Bu özellikleri, tarzlarına daima olumlu yansır. Yeni yıla gelince, Yaylar’ın yapabileceği en iyi hamle, dolaplarındaki siyah ve koyu tonların çokluğunu renk ve desenlerle dengelemek.

OĞLAK (22 Aralık – 20 Ocak)Toprak burcu olan Oğlak kadını, giyim konusunda çevresindekileri daima şaşırtmayı, kendine hayran bırakmayı başarır. Ancak gardırobunuza biraz daha renk katmanın zamanı geldi. Bu arada, en sade elbiseyi dahi iddialı bir aksesuarla farklılaştırabilirsiniz, bunu unutmayın. Carla Bruni de bir Oğlak kadını! Son olarak, 2010’da kaliteye yatırım yapın.

KOVA (21 Ocak – 19 Şubat)Hava burcu olan Kova, spor ve rahat kıyafetleri sever. 2010’da bunları şık ve iddialı parçalarla bir arada kullanmayı da deneyin. Ve iddialı olmaktan çekinmeyin. Yeni yılda sıkça seyahat etme ihtimaliniz var. Yani gardırobunuza farklı yerlerden yeni parçalar ilave olabilir.

BALIK (20 Şubat – 20 Mart)Bir su burcu hareketli ve bol sürprizli bir yıla nasıl hazırlanmalı? Yeni sezonun devleşen aksesuarları çok işinize yarayacaktır. Pratik olmayı da önemsediğinize göre örneğin aynı elbiseye, bir kemer, kolye ya da fularla en az üç farklı görünüm kazandırabilirsiniz. 2010’da sloganınız, “Daha feminen, daha çekici” olsun!