2011 Cenevre Otomobil Fuarı

2011 Cenevre Otomobil Fuarı

01 Mart 2011, Salı 14:35
A A

Bu yıl 81’incisi düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı başladı.Dünyanın en iyi 5 otomobil fuarından biri olarak gösterilen fuarın bu yılki teması "yeşil" otomobillerden oluşacak. Elektrikli ve alternatif yakıt sistemleri ile donatılmış otomobillerin yanı sıra tamamen geri dönüştürülebilir materyallerden üretilen otomobiller de dikkati çekiyor.

Ferrari’nin tarihindeki ilk dört tekerlekten çekişli süper spor modeli Ferrari FF, 660 beygirlik V12 motoru ile 0-100 km/s hızlanmasını 3,7 saniyede tamamlıyor. Dört kişilik tasarlanan araç yaz aylarında Türkiye’de satışa sunulacak.

Renault markasının yeni tasarım stratejisini yansıtan konsept aracı Captur da ilk kez Cenevre’de görücüye çıkacak. Kaslı yapıya sahip bir minik crossover olan Captur’da hardtop tavan çıkarılabiliyor ve araç cabrio otomobile dönüşüyor.

Fuarda, Audi’nin kompakt sınıftaki başarılı modeli A3’ün önümüzdeki dönemde üretilmesi planlanan sedan versiyonu, fuarda sergilenecek bir konsept ile yüzünü gösterecek.

Fiat’ın Chrysler ve Dodge markalarını satın almasının ardından geliştirilen Freemont, markanın 4x4 segmentindeki ilk temsilcisi olacak.

Japon üretici Honda, yenilediği Accord ve Civic HB’i ilk kez tanıtacak. Bununla birlikte Jazz’ın hibrit versiyonunu ve yine bu araçtan türetilen yeni elektrikli konseptini de sergileyecek.

Fransız otomobil üreticisi Peugeot kompakt sınıftaki temsilcisi 308 de 508 ile başlayan yeni tasarım anlayışı çerçevesinde makyajlanarak fuarın ardından kısa bir süre sonra satışa sunulacak.