2012 sonuna kadar Del Bosque

İspanya Futbol Federasyonu (RFEF) Başkanı, teknik direktör Vicente Del Bosque'nin sözleşmesinin 2012 sonuna kadar uzatılacağını açıkladı

23 Aralık 2009, Çarşamba 15:07
A A

RFEF’in Noel için basına verdiği yemekte konuşan Villar, 2010 Dünya Futbol Şampiyonası’nda İspanya’nın ne sonuç elde ettiğine bakılmaksızın Del Bosque’nin sözleşmesinin uzatılacağını belirtti.

"Del Bosque ne olursa olsun 2 yıl daha devam etmeli" diyen Villar, İspanyol teknik adamın, Avrupa şampiyonluğundan sonra milli takımı aynı seviyede tutmayı başararak daha da ileriye götürdüğünü kaydetti.

2008 temmuz ayında Luis Aragones’in yerine İspanya Milli Takımı’nın teknik direktörlüğüne getirilen Del Bosque, Dünya Kupası elemelerindeki tüm maçlarını kazanırken, sadece FIFA Konfederasyon Kupası yarı finalinde ABD’ye karşı bir yenilgi aldı.

59 yaşındaki Del Bosque, bu zamana kadar yaptığı açıklamalarda, teknik direktör olarak kariyerindeki son durağın İspanya Milli Takımı olduğunu söyleyip, buradan ayrıldıktan sonra profesyonel anlamda teknik direktörlük yapmayacağını duyurmuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;