2012'de Türk damgası olacak

Milli Futbol Takımımız, yeni teknik patronu Guus Hiddink yönetimindeki ilk maçta Çek Cumhuriyeti'ni yenerken oynadığı futbolla umut verdi

2012'de Türk damgası olacak

A Milli Takımımız, yeni teknik direktör Guus Hiddink yönetiminde ABD’de oynadığı ilk hazırlık maçında Çek Cumhuriyeti’ni 2-1 mağlup ederken gelecek için de umut dolu sinyaller verdi.

Ay-Yıldızlılar özellikle ilk 70 dakikadaki pozitif futbolu ile Hiddink’ten “geçer not” aldı. Teknik direktör Guus Hiddink hedefinin hem savunmayı hem de hücumu iyi oynayabilen futbolculardan kurulu bir ekip yaratmak olduğunu söyledi.

Hollandalı çalıştırıcı, “Türk Milli Takımı’nda çok şey değişecek. Bu takımdan ümitliyim. Ancak bazı şeyleri çok fazla çalışacağız” dedi. Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener de oynanan futbol ve alınan galibiyetten dolayı sevinçli olduğunu kaydedip “Türkiye EURO 2012’ye gruptan lider çıkıp direkt katılacaktır. Hocamıza ve oyuncularımıza güveniyorum. Bu takım büyük işler yapacak” dedi.

SÜPER ARDA SÜPER SÖZ

Attığı nefis gol ve Nihat’a yaptığı asistin yanında oyunda kaldığı süre içerisinde “harika” bir futbol sergileyen Arda Turan da geleceğe umutla bakıyor. Türkiye’nin dev bir ülke olduğunu hatırlatan Ay-Yıldızlı oyuncu, “Futbolda dünya ve Avrupa üçüncüsü olduk. Bunlar az şeyler değil. Guus Hiddink mükemmel bir hoca. Onun yönetiminde büyük zaferler kazanacağız. Dünya yeniden bizi konuşacak. Türk halkına gülmek yakışıyor. Grupta Almanya’yı geçeceğiz. Kimse bundan şüphe duymasın. Ukrayna ve Polonya’da düzenlenecek EURO 2012’de neler yapacağımızı herkes görecek” diye konuştu.

Safa Can KONUKSEVER