2017'de boşanan ünlüler

Kimi ihanete uğradı, kimi evlilikten sıkıldı, bazıları ise nikâh masasına erken oturduğunu fark etti. İşte 2017'de boşanan ünlüler...

28 Aralık 2017, Perşembe 11:00
A A
Ece Sükan-Ümit Benan

Ece Sükan-Ümit Benan

Ece Sükan ve modacı Ümit Benan, 7 Şubat 2014'te, sade bir törenle Amerika'da evlenmişti. Çiftin evlendiğini bazı yakın arkadaşları bile sosyal medyadan öğrenmişti.

Ece Sükan ile Ümit Benan 2. kez boşanma aşamasına gelmiş daha sonra tekrar barışmıştı. Çift 1.5 ay önce boşandı.

Ece Sükan, Hello Dergisi’ne “Birbirimize olan gerçek ve saf sevgimiz sürüyor. Gerisi teferruat dedi.

Köksal Engür-Jale Engür

Köksal Engür-Jale Engür

“Leyla ile Mecnun adlı dizide “Ak Sakallı Dede tiplemesiyle tanınan tiyatrocu Köksal Engür (71) ile eşi Jale Engür (63), 41 yıllık evliliklerini anlaşmalı olarak bitirdi. Taraflar birbirlerinden tazminat ya da nafaka talebinde bulunmadı.

Sagopa Kajmer-Kolera

Sagopa Kajmer-Kolera

Şarkıcı Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz), Instagram hesabından 20 yıldır birlikte olduğu eşi Kolera (Esen Güzel) ile evliliklerini sonlandırdıklarını açıkladı. İşte Sagopa Kajmer'in açıklaması:

20 yıllık arkadaşım, en kıymetli dostum ve 11 senelik eşim Esen (Kolera) ile yollarımızı, aldığımız ortak karar doğrultusunda ayırdık, evliliğimizi sonlandırdık. Sevgili Esen’e bana kattıkları ve benim için yaptıkları için minnettarım. Bundan sonrasında her ikimiz için de bambaşka hayatlar var. O nedenle şu andan itibaren lütfen paylaşımlarınızda bizi birbirimize etiketlemeyin. Yorumlarınızda kırıcı olmayın. Bugüne dek bize değer veren, her ikimizin de müziğine kulak veren, konserlerimizde bizleri yalnız bırakmayan tüm melankolia ailesine teşekkürler. Melankolia bugünden itibaren sadece Sagopa Kajmer ile devam edecek olsa da logodaki el ele tutuşan iki sevgili hep orda kalacak."

Meltem Miraloğlu-Tayfur Aydın

Meltem Miraloğlu-Tayfur Aydın

‘Hayat Devam Ediyor’ dizisiyle tanınan Meltem Miraloğlu, geçen yaz evlendiği yönetmen Tayfur Aydın’la boşandığını söyledi.

Anlaşamadıkları noktalar olduğunu belirten oyuncu, “Anlaşmalı ayrıldık. İkimiz için de hayırlısı buymuş şeklinde konuştu.

Mahsun Kırmızıgül'ün yönetmenliğini yaptığı Hayat Devam Ediyor'da Meltem Miraloğlu 'çocuk gelin'i canlandırıyordu.

Meltem Miraloğlu'nun dizide yaşlı bir adamla gerdeğe girmesi uzun süre konuşuldu.

'HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLADIM'

'HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLADIM'

Meltem Miraloğlu o sahneler için "İnsanların o acıyı gerçekten hissetmelerini istedik. Çekerken de, izlerken de hüngür hüngür ağladım. dedi.

Meltem Miraloğlu'nun Hayat Devam Ediyor'dan bir fotoğrafı...

Özben Önal- Tolga Gülkaya

Özben Önal- Tolga Gülkaya

Günaydın'dan Bülent Cankurt'un haberine göre, Dedeman Holding Yönetim Kurulu Üyesi Özben Önal dördüncü eşinden de boşandı. 

Özben Önal, geçen yıl 23 Ekim'de kucağına aldığı dördüncü kızı Hayal'in babası, Ankara TED'den lise arkadaşı olan Tolga Bey'den de boşandı.

İlk evliliğini Emre Soyuer, ikincisini Arben İçli ile yapan Özben Hanım, en uzun evliliğini 2004'te nikah masasına oturduğu iç mimar Çağdaş Yüksel ile yapmış, 2013'te biten bu evliliğinden iki kızı olmuştu.

Özben Önal, Tolga Gülkaya ile evlendiğinde Instagram sayfasında 'Her şey hayal kurmakla başlar' yazan bir fotoğraf paylaşıp altına da 'Benim bütün hayalim sendin, oldun. Artık bütün hayaller bizim' diye yazmıştı.

Murat Dalkılıç- Merve Boluğur

Murat Dalkılıç- Merve Boluğur

Boşanma dedikoduları ile magazin gündemini bir süredir meşgul eden, 2015'te nikâh masasına oturan popçu Murat Dalkılıç ile oyuncu Merve Boluğur çiftinden kötü haber geldi. Murat Dalkılıç ve Merve Boluğur bugün boşandı. İki yıllık evlilik tek celsede bitti. Çift, anlaşmalı olarak boşandı.

Murat Dalkılıç ve Merve Boluğur mahkeme çıkışında görüntülendi.

GÖZLÜK FIRÇASI

GÖZLÜK FIRÇASI

Merve Boluğur magazin muhabirlerini görünce sinirlendi. Öte yandan duruşma salonuna güneş gözlüğüyle giren Merve Boloğur ve Murat Dalkılıç, hakim tarafından uyarılınca, gözlüklerini çıkardı

Murat Başoğlu-Hande Bermek

Murat Başoğlu-Hande Bermek

Öz yeğeniyle skandal ilişkisi ortaya çıkan Murat Başoğlu ve 14 yıllık eşi Hande Bermek bugün anlaşmalı olarak boşandı. Kuşadası Adliyesi'nde görülen davada boşanma protokolü gereği çiftin ortak aldıkları bir ev ve araba, Hande Bermek'in oldu. Oğullarının velayeti de annede kaldı. Dava sonunda Hande Bermek avukatı Aslı Hatemi'ye teşekkür etti.

Sadettin Saran-Emek Külür

Sadettin Saran-Emek Külür

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Aralık 2011’de aşk yaşamaya başladığı Diş Hekimi Emek Külür ile Eylül 2012’de nikah masasına oturmuştu. Sadettin Saran 11 Ağustos’ta mahkemeye başvurup boşanma davası açtı.

Sadettin Saran’ı boşanma noktasına getiren neden, iddiaya göre; Emek Saran’ın kıskançlığı.

Hakan Meriçliler ve Ayşe Acar

Hakan Meriçliler ve Ayşe Acar

İki yıl önce nikâh masasına oturan oyuncu Hakan Meriçliler ile eşi Ayşe Acar, önceki gün görülen dava ile evliliklerini noktaladı.

Boşanmaya, Ayşe Acar’ın önceki evliliğinden dünyaya gelen ikizleri Defne ve Ege’nin eğitimi için Kanada’ya gitme kararı almasının yol açtığı öne sürüldü.

Son olarak ''Hayat Sevince Güzel'' dizisinde rol alan Hakan Meriçliler ile Ayşe Acar geçen yaz Çeşme'de birlikte tatil yapmıştı. 

Irmak Ünal ve Emre Karabacak

Irmak Ünal ve Emre Karabacak

Irmak Ünal ile Emre Karabacak, Eylül 2010'da nikâh masasına oturmuştu.

Kayla ve Vadi adlı 2 çocuğu olan çiftin evliliği 1 yıldır kötü gidiyordu.

Evlerini ayıran Irmak Ünal ile Emre Karabacak anlaşmalı boşanmaya karar verdİ.

Kızını ve oğlunu alıp Bodrum'da giden Irmak Ünal yakınlarına ''Kurtarmak için uğraştık, ama yapamadık'' dedi. Irmak Ünal 2003'te Amerikalı DJ Taj Valdespino ile evlenmiş, 2006'da boşanmıştı. 

Tuba Büyüküstün ve Onur Saylak

Tuba Büyüküstün ve Onur Saylak

6 yıl önce evlenen ve bu evlilikten ikiz bebekleri olan Tuba Büyüküstün ile Onur Saylak, aralarındaki krizi aşamadı.

Tuba Büyüküstün ve Onur Saylak, 5 Haziran’da hakim karşısına çıktı.

Çift anlaşmalı olarak tek celsede boşandı.

Nagihan Karadere ve Uğur Gökçe

Nagihan Karadere ve Uğur Gökçe

Adını Survivor yarışmasıyla duyuran Nagihan Karadere ihanete uğradığı eşi Uğur Gökçe'den boşandı. Nagihan Karadere'nin eşinin, çıplak fotoğrafını bir kadına gönderdiği ortaya çıktı.

Birce Akalay ve Sarp Levendoğlu

Birce Akalay ve Sarp Levendoğlu

Daha önce iki kez ayrılığın eşiğinden dönen Birce Akalay ile Sarp Levendoğlu, üçüncü kararlarından geri adım atmadı.

1 Ağustos 2014’te evlenen çift ocak ayında tek celsede boşandı.

Birce Akalay ve Sarp Levendoğlu'nun boşanma nedenleri arasında 35 yaşındaki Sarp Levendoğlu'nun Derya Şensoy'la aşk yaşadığı iddiaları da vardı.

Songül Karlı ve Metin Yüncü

Songül Karlı ve Metin Yüncü

Mayıs 2012’de iş adamı Metin Yüncü ile canlı yayında evlenen Songül Karlı mart ayında boşandı.

22 Mart'ta 6 yıllık eşi Metin Yüncü'den tek celsede boşanan Songül Karlı, boşanmanın ardından olay açıklamalar yapmıştı. "Hamileyim" dediğinde sevinmediği için bebek aldırdığını anlatan Songül Karlı, eşinin kendisini dolandırdığı iddiasıyla ilgili de "Metin dolandırıcı olsa böyle mi yaşar?" diyerek söylentilerin asılsız olduğunu öne sürmüştü.

Bekir Aksoy ve Derya Çavuşoğlu

Bekir Aksoy ve Derya Çavuşoğlu

Boşanan ünlüler kervanına oyuncu Bekir Aksoy'da katıldı. 4 yıllık eşinden tek celsede boşandı. 

Çiftin Emir Berk isimli 3 yaşında bir oğulları var.

Boşanmalarının ardından şiddet iddiaları ortaya çıkınca Derya Çavuşoğlu, "Ortada asla bir şiddet yok. Birbirimize karşı bazı şeylere tahammül edemez hale gelmiştik. İş saygısızlığa doğru gidiyordu. Çirkinleşmeden ayrıldık." demişti.

Bekir Aksoy ise eşinin 'hareketli yaşamını' boşanma sebebi olarak öne sürmüştü.

Tülin Şahin ve Mehmet Özer

Tülin Şahin ve Mehmet Özer

4 yıllık birlikteliğin ardından 2005 yılında evlenen Mehmet Özer ile Tülin Şahin'in evliliği ile ilgili bir süredir ilginç iddialar ortaya atılıyordu.

Çift 12 Mayıs'ta tek celsede boşandı. 

Anlaşmalı olarak tek celsede boşanan çift birbirlerinden hiçbir talepte bulunmadı. 

İlker İnanoğlu ve Zeynep Mutlu

İlker İnanoğlu ve Zeynep Mutlu

Filiz Akın ile eski eşi Türker İnanoğlu’nun oğlu İlker İnanoğlu, 2013’te Zeynep Mutlu ile Amerika-Miami’de evlenmişti. Çiftin 2016 yazından bu yana ayrılacaklarına dair söylentiler çıkıyordu.

Ancak 3.5 yıl süren evlilik Nisan ayında sona erdi. Böylece Zeynep Mutlu üçüncü, İlker İnanoğlu dördüncü evliliğini bitirmiş oldu.

Mustafa Ceceli ve Sinem Gedik

Mustafa Ceceli ve Sinem Gedik

Mustafa Ceceli'nin Sinem Gedik ile olan 9 yıllık evliliği 25 Mayıs'ta sona erdi. 

Mustafa Ceceli ve Sinem Gedik'in 2011 yılında dünyaya gelen Arın adında bir de oğlu bulunuyor.

Mustafa Ceceli oturdukları evi eski eşine verdi ve 3 milyon lira da tazminat ödedi.37 yaşındaki Mustafa Ceceli sosyetenin havalı güzellerinden 34 yaşındaki Selin İmer ile 10 Temmuz'da evlendi.

Nehir Erdoğan ve Ahmet Sesigül

Nehir Erdoğan ve Ahmet Sesigül

Oyuncu Nehir Erdoğan, 2 yıl önce 'Silsile' filminin setinde tanıştığı görüntü yönetmeni Ahmet Sesigürgil'den ocak ayında boşandı.

Coşkun Sabah ve Ceyda Okay

Coşkun Sabah ve Ceyda Okay

19 yıllık beraberliğin ardından Ceyda ve Coşkun çifti mayıs ayında boşandı. Coşkun Sabah 9 yıllık eşine boşanma tazminatı olarak İstanbul’da 4 daire, 1 dükkan ve nakit 2,2 milyon TL verdi. Anlaşmanın en ilginç detayı ise ikilinin ayrılık sonrası da aynı evde yaşamayı kabul etmesi. Çift, aynı kattaki iki daireden oluşan evlerinde hayatlarına devam ediyor.

Hakan Aysev ve Banu Karaca

Hakan Aysev ve Banu Karaca

Hakan Aysev, 7 yıllık arkadaşlığın aşka dönüştüğü Banu Karaca ile geçen sene ağustos ayında evlenmişti. İkili, evliliklerinin ilk yılını doldurmadan 3 Temmuz'da  ayrıldı.

Banu Karaca, boşanma haberini Instagram hesabından "Hakan Aysev'le evliliğimiz sona ermiştir. Herkesin canı sağolsun" notuyla duyurdu.Tüp mide ameliyatıyla 60 kilo vererek yeni bir görüntüye kavuşmuşan Hakan Aysev, bu ayrılığın ardından 5'inci evliliğini de sonlandırmış oldu.

Zeynep Gülmez ve Tolga Güleryüz

Zeynep Gülmez ve Tolga Güleryüz

Oyuncu Zeynep Gülmez ile yönetmen eşi Tolga Güleryüz, 2 yıllık evliliklerine son noktayı koyarak 8 Mart'ta boşandı.

Levent Üzümcü ve Ebru Tuay

Levent Üzümcü ve Ebru Tuay

Levent Üzümcü ile eşi Ebru Tuay Üzümcü, 20 yıllık evliliklerini tek celsede boşanarak ocak ayında noktaladılar.

Tuğba Özerk  ve Altan Nuh

Tuğba Özerk ve Altan Nuh

2016 yazında Bodrum tatilinde evlilik kararı alan ve bir hafta içinde nikâh masasına oturan Tuğba Özerk ile menajeri Altan Nuh tek celsede boşandı.

Tuğba Özerk mahkemede, eşiyle 2,5 aydır ayrı yaşadıklarını belirterek, “Bunları anlatmaktan üzüntü duyuyorum ama şiddet gördüm. Altan beni dövdü. Benden para saklıyormuş. Bu çok ayıp bir şey. Konser paralarım da Altan'ın hesabına yatıyordu. Bazı ödemelerim aksadı. Sonra bana 'aa burada para varmış, bende unutma hastalığı var. Söylemeyi unuttum.' dedi. O an boşanmaya karar verdim demişti.

Buray

Buray

Şarkıcı Buray'ın nisan ayında boşanma ile ilgili yaptığı açıklama şöyle; Uzak mesafelerde yaşamanın ve yoğun iş temposunun getirdiği zorluklar nedeniyle, Avustralya’da yaşayan eşimle evlilik birliğimizi ortak aldığımız karar sonucu sonlandırma sürecine girdik. Karşılıklı anlaşarak, sevgi ve saygı çerçevesinde bu kararı aldığımızı belirtir, bu gelişme ile ilgili bilgi verirken boşanma sürecimizde özel hayatın mahremiyetine göstereceğiniz saygı için şimdiden teşekkür ederiz.

Demet Şener ve İbrahim Kutluay

Demet Şener ve İbrahim Kutluay

Demet Şener ve İbrahim Kutluay da boşanma sürecinde olan çiftlerimizden.

Demet Şener-İbrahim Kutluay çiftinin 11 yıl önce gerçekleşen evliliklerinden iki çocukları oldu. Demet Şener, geçen yıl ekim ayında “evlilik birliğinin temelinden sarsılması gerekçesiyle boşanma davası açmıştı. Dava hala sürüyor.

''Demet Şener: Kararım net, bu iş bitecek''  haberini okumak için tıklayınız.