2017 Oscar’ın güzellik raporu: Nude dudaklar!

Chrissy Teigen’den Jessica Biel’e kadar ünlüler makyajında hep bu tonu kullandı! İşte dünyaca ünlü yıldızların 2017 Oscar’lar için makyajlarında kullandıkları nude rengi (ten rengi) dudak örnekleri…  

27 Şubat 2017, Pazartesi 16:36
A A

2017 Oscar ödül törenine gelen ünlülerin kıyafeti kadar makyajları da büyük beğeni topladı. Kıyafetlerini ön plana çıkartan "kahve, pembe ve şeftali" tonlarında doğal makyajı tercih eden ünlülerin favorisi ise son iki yıldır kozmetik dünyasının yıldızı Nude rujlar (Ten rengi rujlar) oldu! 

SCARLETT JOHANSSON

SCARLETT JOHANSSON

Doğal makyajın en önemli unsurlarından biri olan bu nude dudakların da farklı tonları var; Tam ten, pembeye ve şeftali tonuna kaçan tonlarda olmak üzere başlıca 3'e ayrılıyor. 

MICHELLE WILLIAMS

MICHELLE WILLIAMS

Peki son zamanlarda herkeste gördüğümüz bu "nude dudaklar" tam olarak ne anlama geliyor? Dudağının kendi rengini ön plana çıkardığımız bu dudak makyajının en ideal nude ruj tonu, kendi dudağınla ten rengin arasındaki bir ton! İmza nude rujunu bulmadan önce bir iki deneme yapmayı deneyebilirsin.

DAKOTA JOHNSON

DAKOTA JOHNSON

Nude dudaklarını daha dolgun göstermek içinse şeffaf bir dudak parlatıcısından yardım almayı dene.

ELIZABETH BANKS

ELIZABETH BANKS

Hangi nude tonları, hangi tene uygun?Açık tenliler, pembe tonlardaki nudelara yönelebilir. Daha koyu tenler içinse Makyaj.com'un önerisi kahve alt tonlu nudelar! Yalnızca lip balm uygulayarak da kendi doğal dudak rengini vurgulamayı deneyebilirsin.

EN İYİ NUDE MAKYAJ İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

EN İYİ NUDE MAKYAJ İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Nude, çıplak ya da doğal, artık siz bu dudak makyajına ne demek istiyorsanız. İşte bu doğal ten rengi dudaklara sahip olmanız için yapmanız gerekenler: 

1. ADIM

1. ADIM

Nude ruj seçerken ten rengini göz önüne almanız oldukça önemli. Çünkü doğru rengi seçmediğiniz zaman hasta gibi görünebilir ya da dudaklarınız tamamen silikleşebilir. Küçük bir ipucu; açık tenliler şeftali ve pembe tonlarındaki, orta/koyu tenliler ise daha sıcak tonlardaki nude rujları tercih etmeli.

2. ADIM

2. ADIM

Ruj renginiz ne olursa olsun, önce pürüzsüz bir yüzey ile işe başlamalısınız, ki nude dudaklar renkli rujlara oranla pürüzleri daha fazla göz önüne serer. Dudaklarınıza peeling (kese) yaparak dudaklarınızdaki ölü derileri temizler, pürüzsüz bir görüntü elde edersiniz. 

3. ADIM

3. ADIM

Üçüncü adım olarak çok yapışkan ve parlak olmayan bir dudak balmı uygulayın. Balm, dudaklarınızdaki nemi hapseder.

4. ADIM

4. ADIM

Nude ruj sürerken sık yapılan hatalardan biri kapatıcı uygulamamaktır. Dudaklarınıza mutlaka kapatıcı sürün. Kapatıcıyı önce dudaklarınıza uygulayın, sonra da dudak çevresine yayın. Bu adım, dudaklarınızın doğal rengini kapatarak, daha iyi bir sonuç almanızı sağlar.

5. ADIM

5. ADIM

Nude rujlar, dudaklarınızın çerçevesinin kolayca kaybolmasına neden olur. Bu nedenle rujunuzu sürmeden önce dudak kalemi ile belirginleştirmelisiniz. Kaleminiz ten renginizden bir ton koyu olmalı.

6. ADIM

6. ADIM

Artık rujunuzu sürebilirsiniz. Rujunuzu nemlendirici formüle sahip olanlardan seçmeyi unutmayın.

7. ADIM

7. ADIM

Dudaklarınıza hafif, renksiz ya da soluk pembe bir parlatıcı sürebilirsiniz.

NUDE RUJ ALIŞVERİŞİ YAPMADAN ÖNCE...

NUDE RUJ ALIŞVERİŞİ YAPMADAN ÖNCE...

İster günlük hayatınızda isterseniz de özel davetlerde bu "ten rengi" dudaklara sahip olmak istiyor ve kendinize nude rengi bir ruj arıyorsanız işte alışverişe çıkmadan önce fikir vermesi için birkaç nude ruj seçenekleri... 

Yves Rocher, 52.90TL

Urban Decay; Sephora, 59 TL.

Always On Matte Liquid Lipstick", Smashbox.

Kiko Milano, 19.95 TL. 

Nude makyajı yapmadan önce fikir almak için gelin 2017 Oscar'lardaki nude tonlarını kullanan ünlüleri tekrar gözden geçirelim...