2019 Hyundai Kona Electric görücüye çıktı! Özellikleri ve fiyatı nedir?

2019 Hyundai Kona Electric Cenevre Otomobil Fuarı'nda görücüye çıktı. Hyundai'nin yeni kompakt SUV modeli Kona Electric'in özellikleri ve fiyatı nedir, ne zaman Türkiye'ye gelecek? İşte detaylar...

01 Mart 2018, Perşembe 09:00
A A

Hyundai firması elektrikli otomobil tutkunlarının merakla beklediği 2019 Hyundai Kona Electric'i Cenevre Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkarttı. Dünyanın ilk tamamen elektrikli crossover modeli olan 2019 Hyundai Kona Electric'in özellikleri ve Türkiye fiyatı şimdiden otomobilseverler arasında merak konusu oldu. Hyundai'nin yeni kompakt SUV modeli Kona Electric'in Türkiye fiyatıyla 1 milyon TL civarında satışa çıkması bekleniyor. Kona Electric'in Türkiye'ye geleceği zamanise önümüzdeki yaz.

DÜNYANIN İLK TAMAMEN ELEKTRİKLİ CROSSOVER MODELİ HYUNDAI KONA ELECTRIC'İN ÖZELLİKLERİ 2019 Hyundai Kona Electric 204 PS güç ve 135 PS güç üreten motora sahip uzun ve kısa iki farklı menzil seçeneği ile sunuluyor. Seçeneklerin batarya paketleri ise 64 kWh ve 39.2 kWh. Bu donanımla uzun menzil seçeneğine sahip modelin katedeceği mesade 470 kilometre. Kısa menzilli model ise 300 kilometre yol gidebiliyor. İki versiyonun da azami hızı 167 km/s. Yetkililer 100 kW’lık hızlı şarj kaynağı ile aracın şarjını 54 dakikada yüzde 80 doldurulabileceğini belirtiyorlar. Aracın tam dolum süresi ise normal şartlarda 6 ila 9 saat arasında değişiyor.

HYUNDAI KONA ELECTRIC'IN DONANIMI Aerodinamik bir yapıya sahip Hyundaki Kona Electric'in jantları kapalı ön ızgaraya sahip ve 17 inç çapında.Aracın simgesi olan tavan spoileri ve gri renkteki yan pervazlarını tamamlayıcı nitelikte. Aracın koltukları ise 8 aşamalı ayarlanabilir bir sisteme sahip. Kabinde 7 inçlik dijital ekran bulunuyor. İsteğinize göre ısıtabileceğiniz sürücü koltuğunda ise 2 yönlü bel desteği var. Hyundai Kona Electric 21 farklı renk seçeneğiyle sunulacak. Kör nokta uyarı, geri bölge yol asistanı, yaya algılama, otonom fren gibi özellikleri olan Hyundai Kona Electric'in 373 litreye kadar bagaj hacmi bulunuyor.