205 kilometre hız 3 ölüm getirdi

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde TEM Otoyolunda seyir halinde bulunan kamyona arkadan çarpan ve hız kadranı 205 kilometre de takılı kalan lüks otomobildeki 3 kişi hayatını kaybetti

205 kilometre hız 3 ölüm getirdi

İstanbul'dan Edirne istikametine giden 34 ET 0817 plakalı Volvo marka lüks otomobilin sürücüsü 53 yaşındaki Cevat Efe, aşırı hız nedeniyle direksiyon hakimiyetini yitirince önünde seyreden Kenan Arslan yönetimindeki 34 UC 8941 plakalı kamyona arkadan çarptı.

Çarpmanın etkisi ile otomobilde bulunan sürücü Cevat Efe ile yanında bulunan 34 yaşındaki Nurdan Onan olay yerinde hayatını kaybetti. 30 yaşındaki Vildan Onan ve 19 yaşındaki Semih Arabacılar ise ağır yaralandı. Ambulansla Çorlu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Vildan Onan yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Diğer yaralı Semih Arabacıların ise sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

KADRAN 205 KİLOMETREDE

Kamyon sürücüsü ifadesi alınmak üzere jandarma karokoluna götürürlürken, hurda yığınına dönen otomobilde inceleme yapan ekipler, hız kadranın 205 kilometrede takılı kaldığını görüncü şoke oldu.

Cumhuriyet Savcısının yaptığı incelemelerin ardından Cevat Efe ve Nurdan Onan'ın otomobilde sıkışan cesetleri itfaiye ekipleri tarafından güçlükle çıkartıldı ve daha sonra Çorlu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Soruturma sürüyor.

Mehmet YİRUN/Tekirdağ