2'si bebek 45 kişi kurtarıldı

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki 1965 rakımlı Babadağ'a gezi amacıyla çıkıp yol trafiğe kapanınca 3 saat mahsur kalan 2'si bebek 45 kişi jandarma ve Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri tarafından kurtarıldı

09 Şubat 2015, Pazartesi 10:42
A A

Fethiye'nin Ölüdeniz Mahallesi'ndeki 1965 rakımlı Babadağ'a dün öğle saatlerinde özel araçlarıyla piknik yapmaya çıkan vatandaşlar, kar yağışı bağlayınca saat 15.00 sıralarında dönüşe geçti. 1960 rakımlı Eşekbayıltan Mevkii'nde buzlanma nedeniyle kayan bir otomobil, başka bir otomobille çarpışınca yol trafiğe kapandı. Arkadan gelen 1'i minibüs 4 araç da yolun kapanmasıyla ilerleyemedi. Araçlarıyla mahsur kalan 2'si bebek 45 kişi jandarma ve UMKE ekiplerinden yardım istedi.

JANDARMA VE UMKE KURTARDI

4 çeker arazi araçlarıyla bölgeye gelen jandarma ekipleri mahsur kaldıkları yerde ateş yakarak ısınmaya çalışan 45 kişiye 3 saat sonra ulaştı. Öncelikle kadın ve çocukları araçlara alan ekipler mahsur kalanları gruplar halinde 1000 metre rakımında oluşturulan kontrol noktasına getirdi. Vatandaşlar kontrol noktasına gelen minibüslere bindirilerek evlerine götürüldü. Kazaya karışan otomobillerden birinde bulunan hamile bir kadın ise fenalaşınca UMKE ekipleri tarafından Fethiye Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı.

"3 SAAT BOYUNCA ATEŞ YAKIP ISINMAYA ÇALIŞTIK"


Mahsur kalanlardan Aydın Büyükaydın, araçların buzlanma nedeniyle hareket edemediğini anlatırken, "Öğle saatlerinde kar görüp piknik yapmak için Babadağ'a çıktık. Dönüş yolunda araçlardan 2'si kaza yapınca yol kapandı. Buzlanma nedeniyle araçları hareket ettiremedik. 3 saat boyunca ateş yakıp ısınarak kurtarılmayı bekledik. Jandarma ve UMKE ekipleri tarafından kurtarıldık" dedi.

Ergün TOS/FETHİYE (Muğla), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;