3 'Anonim' yakalandı

22 Ağustos'ta başlayacak internet filtresini protesto etmek için Türk resmi sitelerine de saldıran Anonymous adlı grubun 3 üyesi İspanya'da yakalandı

3 'Anonim' yakalandı

İspanyol polisi, dün de Türkiye'deki resmi sitelere korsan saldırıda bulunan uluslararası siber saldırı grubu "Anonymous"un (Anonim) İspanya’daki 3 temsilcisinin yakalandığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, yakalanan Anonymous üyelerinden birinin evinde kurduğu sistemle tüm dünyadaki hükümet, finans veya özel şirket sitelerine siber saldırdığı yapabildiği ifade edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü haberi twitter’daki hesabından da verirken, Anonymous’un yakalanan üyelerinin saldırılarını Play Station, BBVA, Bankia, Enel şirketleri ile Mısır, Cezayir, Libya, İran, Şili, Kolombiya ve Yeni Zelanda hükümetlerinin sitelerine düzenlediklerini bildirdi.

Açıklamada, 18 Mayıs’ta İspanya Seçim Genel Komitesi’nin sitesine de saldırdığı belirtilen Anonymous üyelerinin, 2010 ekim ayından bu yana takibe alındıkları kaydedildi.

Barcelona, Valencia ve Almeria’da yakalanan Anonymous üyelerinin bulunması için, son 9 ay içinde 2 milyondan fazla internet sayfasının ve konuşma sitelerinin araştırıldığı duyuruldu.

AA