3 çocuğun katili korkudan titredi

Kayserili 3 çocuğun katil ve tecavüz zanlısı, Adliye'ye getirilirken linç girişimine uğradı. Korkudan titreyen zanlı, öldürdüğü çocukların cesedini koymak üzere bavul satın aldığını söyleyerek, utanmaz bir şekilde 'Öldürdüklerim arasında en çok Dilruba'ya üzüldüm' dedi

27 Mart 2011, Pazar 12:04
A A

Kayseri'de bundan 1 buçuk yıl önce şeker toplamaya çıkan üç çocuktan birini tecavüz edip bıçakla, Ahmet Tuna ve Dilruba Tekin'i boğarak öldüren katil zanlısı Uğur Veli Gülışık dün gece adliyeye getirildi.

>> ÖLDÜRDÜKTEN SONRA PİKNİK YAPMIŞ!

LİNÇ EDECEKLERDİ

Zanlının getirilişi sırasında polis önlem alırken, öldürülen çocukların yakınları zanlıya saldırıp linç etmek istedi ancak polis saldırganları çocuk katiline yaklaştırmadı.Emniyet Müdürlüğü’nden Ankara ve Kayseri'den olayı soruşturan özel ekibin kontrolünde adliye binasına getirilen Uğur Veli Gülışık'ın çok korktuğu ve sürekli başını önüne eğdiği görüldü. Çevik Kuvvet polisleri, "Burası Kayseri. Sana Adliyeyi ve cezaevini dar edeceğiz" gibi sözler ve küfürler eden ölen çocukların yakınlarını zanlıya saldırmaktan koruyup, süratle nöbetçi Cumhuriyet Savcısına götürdü. Öfkeli kabalık ise teskin edilerek, dağıtıldı.

 

Almanya'da eşinden boşandıktan sonra Talas ilçesinde çocukları öldürülen Ay ve Tekin ailelerine 200 metre ötedeki Pembeköşk apartmanının 3. katında yakınlarıyla oturan Uğur Veli Gülışık'ın, cinayetleri nasıl işlediği, ifadesinde ayrıntılarıyla yer aldı. Kayseri ve Ankara'dan gelen özel ekip tarafından sorgulanan zanlıya, Yozgat'ın Çayıralan ilçesindeki cep telefonu sinyallerinden ulaşıldı.

Zanlı ifadesinde şu bilgileri verdi:

"Şeker toplamak için kapımı çalan Türkay Ay, Ahmet Tuna ve Dilruba Tekin'i evde kimsenin de olmamasından ve yalnız kalmamdan yararlanarak, apartman dairesinde ellerini bağlayıp, ağızlarını koli bantı ile bantlayıp alıkoydum. Daha sonra Türkan Ay'a tecavüz edip, bıçakla öldürdüm. Etrafa kanlar sıçradı. Kanları temizledikten sonra Ahmet Tuna ve son olarak Dilrubayı, arkadan tek tek ağızlarını kapatıp, boyunlarını sıkarak öldürdüm.

'EN ÇOK DİLRUBA'YA ÜZÜLDÜM'3 çocuğun cesetlerini banyoya koyup, bayramın 3.günü (23 Eylül 2009), Cumhuriyet meydanındaki bir marketten iki bavul satın aldım.Türkan ile Ahmet'in cesetlerini bavullara, Dilruba'nın cesedini se evdeki bir valize koyup, kiraladım otomobilin bağajına evden tek tek indirip, doğum yerim olan Yozgat'ın Çayıralan ilçesindeki baraj göletinin orada kazdığım 1 metrelik çukura üst üste koydum.

Suçunu itiraf eden üç çocuğun katili Uğur Veli Gülışık öldürdüğü çocuklar içinde en çok Dilruba'ya üzüldüğünü belirterek, poliste alınan ifadesinde "Dilruba'ya arkasından sarılıp, ağzını kapattım. Sonra sağ kolumla bastırarak boynunu sıkıştırdım. Ölmemek için çok çırpındı. 1 buçuk yıldır vicdan azabı çekiyorum. Dilruba'nın çırpınarak kollarım arasındaki can verişini hiç unutamadım."

KAYSERİ’DEKİ ÇOCUKLARIN KATİLİ TUTUKLANDI

Kayseri'de bundan 1 buçuk yıl önce şeker toplamaya çıkan üç çocuktan birini tecavüz edip bıçakla, Ahmet Tuna ve Dilruba Tekin'i boğarak öldüren katil zanlısı Uğur Veli Gülışık adliyedeki sorgusunun ardından tutuklandı.

Tutuklama istemiyle sevk edildiği adliyede tutuklanan Uğur Veli Gülışık, adliyenin arka kapısından çıkarılarak, Kayseri Kapalı Cezaevi’ne konulmak üzere buraya götürüldü. Öldürülen çocukların, adliye önünde bekleyen 50-60 kişilik yakını, zanlının kendilerine verilmesi yönünde sloganlar attı. Ancak zanlı, yoğun güvenlik önlemleri altında, adliyenin arka kapısından çıkarılarak, Kayseri Kapalı Cezaevi’ne götürüldü.

Oktay ENSARİ - İsmet KÖZELO - Mükremin Öksüzgil – KAYSERİ / DHA

 

Adobe Flash Player Yükle
2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;