3 Ekim 2009 gündemi

3 Ekim 2009 gündemi

03 Ekim 2009, Cumartesi 00:51
A A

1- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Nahçıvan’da. 

- Cumhurbaşkanı Gül, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile baş başa görüştükten sonra "Türk Dili Konuşan Ülkeler Devlet Başkanları Zirvesi"ne katılarak, konuşma yapacak. - 

Zirvede yer alacak devlet başkanların onuruna verilecek öğle yemeğine katılacak olan Gül, daha sonra katılımcı liderlerle Duzdağ Sanatoryum’u ziyaret edecek. 

- Gül, Azeri-Türk Bankası şubesinin açılış törenine katılacak; Türkiye’nin Nahçıvan Başkonsolosluğu ile Nahçıvan Türk Kolejine ziyarette bulunacak. 

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, daha sonra Türkiye’ye hareket edecek. 

2- AK Parti’nin 3. Olağan Büyük Kongresi, Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla ASKİ Spor Salonu’nda yapılacak. (Saat: 10.00) 

3- Başbakan Erdoğan, Uluslararası Finans Enstitüsünün İstanbul Çırağan Sarayı’ndaki gala yemeğine katılacak. (Saat: 19.30) 

4- CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Bursa’da Nilüfer ve Gemlik belediye başkanlıklarını ziyaret edecek, çeşitli tesislerin açılış törenlerinde bulunduktan sonra, Antalya’ya geçerek Döşemealtı ilçesinde düzenlenen 6. Nar Festivali’ne katılacak. (Saat: 11.00/17.00/19.30) 

5- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Fransa ekonomi ve maliye bakanı ile ABD merkez bankası başkanıyla İstanbul’da ayrı ayrı görüşecek. (Saat: 11.30- 14.15) 

6- Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenecek 1. Türk Ürünleri Sergisinin açılışını yapacak. (Saat 17.00) 

7- IMF-Dünya Bankası toplantıları... 

- Hazırlık toplantıları İstanbul Kongre Merkezinde devam ediyor. (Saat: 09.00) 

- Yıllık toplantılar çerçevesindeki "BBC Dünya Açık Oturumu: Küresel Kriz ve Krize Verilen Politika Yanıtları" konulu seminer, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ve IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn’ın katılımıyla gerçekleştirilecek. (Saat: 10.00) 

8- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, İstanbul’da, "İSEDAK Üyesi ve Gözlemci Statüsü Bulunan Ülke Merkez Bankaları Guvernörleri ve Para Otoriteleri Toplantısı"na katılacak. (Saat: 13.30) 

9- Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği İstanbul’da düzenleyeceği toplantıda, IMF-Dünya Bankası toplantıları paralelinde küresel ekonomi ve Türkiye ekonomisi değerlendirilecek. (Saat: 11.30) 

10-Türkiye Kamu-Sen Genişletilmiş Şube Başkanları Toplantısı, Genel Başkan Bircan Akyıldız’ın da katılımıyla Kızılcahamam’da yapılacak. (Saat: 10.00) 

11- Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu, Ankara’da yapılacak. (Saat: 11.00) 

12- Toplantı...Tören... 

- Türk Diş Hekimleri Birliği Başkanlar Konseyi sonuç bildirgesi ve eylem planı hakkında, Trabzon’da basın açıklaması yapılacak. (Saat: 12.30) 

- Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, Mersin’in Erdemli ilçesi Toros Köyündeki sedir sahalarında kozalak toplama şölenine katılacak ve ağaçlandırılan sedir sahalarında incelemelerde bulunacak. (Saat: 09.45 - 12.00) 

13- Futbolda Turkcell Süper Lig’de 3, Bank Asya Birinci Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’de 1’er maç yapılacak. 

- Günün önemli maçında Beşiktaş ile Denizlispor, BJK İnönü Stadı’nda karşı karşıya gelecek. (Saat: 20.00) 

14- 28. Dünya Artistik Bilardo Şampiyonası, Kastamonu’da devam ediyor. 

15- Bayanlar Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Kupası ikinci tur ilk maçında İzmir Büyükşehir Belediyesi deplasmanda Macaristan ekibi Alcoa ile karşılaşacak. (Saat: 19.00) 

16- Polonya’da devam eden 26. Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası’nda yarı final maçları yapılacak. 

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;