3. firari İstanbul'da yakalandı

Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan dün sabaha karşı firar eden 3 kişiden, sonuncusu olan cinayetten hükümlü 28 yaşındaki Hüseyin Efe de İstanbul'da yakalandı

Salı, 14 Eylül 2010 - 16:19

3. firari İstanbul'da yakalandı

Hırsızlıktan hükümlü 38 yaşındaki Metin Cantürk ve 26 yaşındaki Burhan Bozbey ile cinayetten hükümlü 28 yaşındaki Hüseyin Efe, diğer hükümlülerin uyuduğu sırada koğuştaki demir parmaklıkları bilek gücü ile eğdikten sonra arasından geçerek, sarkıttıkları iple aşağıya indi, ardından da üstü telörgülerle çevrili 3 metre yüksekliğindeki bahçe duvarını aşarak firar etti.

Olaydan 7 saat sonra firarilerden Burhan Bozbey Havsa İlçesi otagarında, Metin Cantürk ise saklanmak için girdiği ve boğazına kadar battığı derenin bataklığının içinde ölmek üzereyken jandarma tarafından yakalanmıştı.

FİRAR BATAKLIKTA BİTTİ

Soruşturmayı genişleten Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, cinayetten hükümlü Hüseyin Efe’nin İstanbul Gazi Mahallesi’ndeki teyzesinin yanında olduğunu belirledi.

Bunun üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile birlikte gerçekleştirilen operasyonda Hüseyin Efe de yakalanarak polis merkezine götürüldü. Burada ifadesi alınacak olan Efe’nin İstanbul’daki bir cezaevine gönderileceği belirtildi. Soruşturma sürüyor.

Fırat KESKİNKILIÇ/EDİRNE (DHA)