3 kişiyi kurtardı halılar için öldü

3 kişiyi kurtardı halılar için öldü

27 Ekim 2009, Salı 11:08
A A

Tunceli'nin Pertek ilçesi Pınarlar köyü Göztepe mezrasında çoğunlukla engellilerin yaşadığı evde dün gece çıkan yangında, 2 kişi yaşamını yitirdi, 1'i ağır 3 kişi yaralandı. Yanğın sırasında engelli 3 yakınını alevler arasından evden çıkaran Sultan Olgunelma'nın son bir kez daha eve girerek halılarını kurmarmak isterken enkazın altında kalarak can verdiği ortaya çıktı.

Tunceli valiliğinden yapılan açıklamaya göre, dün gece saat 22.15 sıralarında Pertek ilçesi Göztepe mezrasında Murat Olgunelma (52) adlı bedensel engelli vatandaşa ait evde belirlenmeyen bir nedenle yangın çıktı. Çıkan yangın sonucu görme engelli Sultan Olgunelma (47) ile Sakine Olgunelma (49) olay yerinde hayatını kaybederken, bedensel engelli Şerife Olgunelma (57), Güllü Olgunelma (83) ile bedensel engelli Murat Olgunelma (52) yaralandı. Murat ve Güllü Olgunelma Tunceli Devlet hastanesinde tedavi altına alınırken, vücudunda oluşan 3.derece yanıklar sonucu ağır yaralanan Şerife Olgunelma, ambulans ile ilk olarak Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine daha sonra Gaziantep'e yanık ünitesine  kaldırıldı.

3 YAKININI KURTARDI, KENDİSİ ENKAZ ALTINDA KALDI

Göztepe mezrasında dün gece çıkan yangın sırasında 2 katlı kerpiç evde bulunan çoğu bedensel engelli 5 kişi arasında yer alan Güllü, Murat ve Şerife Olgunelma'ı kartaran Sultan Olgunelma'nın son bir kez daha evine girerek evde bulunan halılarını da kurtarmaya çalıştığı sırada evin çatısının çökmesi sonucu enkaz altında kalarak hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Yangın ile ilgili Pertek Cumhuriyet Svcılığı soruşturma başlattı

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;