'30 santim' cinayeti

Birlikte aldıkları arsanın 30 santimetrelik kısmı yüzünden çıkan kavga ölümle bitti

28 Ekim 2009, Çarşamba 12:40
A A

Kahramanmaraş’ta bir kişi, birlikte aldıkları arsanın 30 santimetrelik kısmı yüzünden aralarında anlaşmazlık bulunan amcasının oğlunu pompalı tüfekle ateş ederek öldürdü. 

Alınan bilgiye göre, Oruç Reis Mahallesi 15. Sokak’ta işe gitmek için evinden çıkan Celal K. (29), evinin yanında oturan amcasının oğlu Fahri K. (29) ile karşılaştı. Aralarında arsa meselesi nedeniyle anlaşmazlık bulunduğu öğrenilen amca çocukları, tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Fahri K, pompalı tüfekle Celal K’ye ateş etti. Evli ve 3 çocuk babası Celal K, olay yerinde hayatını kaybetti. Celal K’nin cesedi, Kahramanmaraş Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Kaçan zanlı, polis ekiplerince yakalandı. 

2 YIL ÖNCE MAHKEMELİK OLDULAR

Merkeze bağlı İsmailli köyünden 10 yıl önce Oruç Reis Mahallesi’ne taşınan Celal ve Fahri K’nin inşaatlarda çalıştıkları bildirildi. Para biriktirerek birlikte arsa satın alan amca çocuklarının, 5 yıl sonra aynı arsa üzerine ev yaptırdıkları, bir süre sonra ise iki ev arasında kalan 30 santimetrelik kısım için aralarında anlaşmazlık çıktığı belirtildi. Bu nedenle 2 yıl önce mahkemelik olan amca çocuklarının, bu tarihten itibaren konuşmadıkları öğrenildi. 

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;