31 ülkenin öğrencileri İEÜ'de buluştu

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde endüstri mühendisliği ve işletme eğitimi alan 300’ü aşkın öğrenci, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde (İEÜ) bir araya geldi

14 Aralık 2017, Perşembe 10:01
A A
Almanya, İsveç, Finlandiya, İtalya, Avusturya, İsviçre, Rusya’nın da aralarında yer aldığı 31 ülkeden öğrencilerin oluşturduğu Avrupa Endüstri Mühendisleri ve İşletme Öğrencileri Topluluğu (ESTIEM) üyeleri, İEÜ Endüstri Sistemleri Topluluğu ESTIEM Komitesi organizasyonuyla İzmir’i yakından tanıdı. Avrupa’nın en büyük öğrenci toplulukları arasında yer alan ESTIEM öğrencileri genel kurullarını da İzmir Ekonomi Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirdi.

İEÜ Endüstri Sistemleri Topluluğu Başkanı Yücel Önal ESTIEM’in 55. Genel Kurulu’na ev sahipliği yaptıklarını, oylamada gelecek yıl toplantının Almanya’daki Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü’nde gerçekleştirileceğini söyledi.

'300 GÖNÜLLÜ ELÇİ KAZANDIRDIK'

İzmir’de çeşitli geziler ve sosyal aktiviteler gerçekleştirdiklerini belirten Önal, "Akademik ve sosyal açıdan kendini geliştirmiş 300 öğrencinin yer aldığı etkinliğimizde, Avrupa’nın en iyi okullarında okuyan 60 bin endüstri mühendisliği ve işletme öğrencisine ulaşabilen bir öğrenci ağı tarafından takip edildi. 82 üniversiteden katılımcılarla genel kurulun yanı sıra Avrupa ve dünyada endüstri mühendisliğinin geleceği, proje ve zaman yönetimi, öncü şirketlerin pazarlama stratejileri, analitik düşünmenin iş hayatındaki yeri gibi konuları tartıştık. Çok güzel dostluklar kurduk. Etkinlik boyunca kentimize ve ülkemize 300 gönüllü elçi kazandırdığımızı düşünüyoruz" dedi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;