4 yeni film gösterimde

2'si yerli 4 film seyirciyle buluştu

04 Aralık 2009, Cuma 10:08
A A

Haftanın ilk filmi Tuna Kiremitçi’nin yönettiği ve Melis Birkan, Ali İl, Cemal Toktaş ile Ahmet Mümtaz Taylan’ın oynadığı "Adını Sen Koy".

Filmin karakteri Can, bir hafta sonra evleneceği Aybige’yi çocukluk arkadaşı Ilgaz’la tanıştırdığında, garip bir şey olur. Ilgaz, Aybige’ye şaşılacak kadar soğuk davranır. Arkadaşının bu tavrı, Can’ın nişanlısından kuşku duymaya başlamasına, Aybige’nin de huzursuz olmasına yol açar.

Ama Ilgaz’ın ağabeyi Harun çıkagelince, olayların seyri değişir. Beklenmedik sırların açığa çıkmasıyla nikahtan önceki son hafta, hayatlarının sınavına dönüşür.

ABİMM DE VİZYONDA


Şafak Bal’ın yönettiği ve Mustafa Üstündağ, Levent Üzümcü, Selen Seyven ile Haldun Boysan’ın oynadığı "Abimm" vizyona girdi: Senaryosunu oyuncu ve senarist İlkay Akdağlı’nun yazdığı sıcacık bir aile filmi olan "Abimm" senaryosu ve kaliteli oyunculuğu ile dikkati çekiyor.
Filmde izleyicileri acıklı bir komedi bekliyor. Levent Üzümcü’nün zeka engelli bir karakteri canlandırdığı film "İstanbul’dan Marmaris’e uzanan, Türkiye’nin en güzel yollarında yeşeren bir kardeşlik hikayesi, yıllar sonra bulunan kardeşi, aklı eksik de olsa, sahiplenmenin, bağıra basmanın hikayesi" olarak tanıtılıyor.

SOPHIE MARCEAU VE BELLUCCI AYNI FİLMDE


Marina de Van’ın yönettiği ve Sophie Marceau, Monica Bellucci, Andrea Di Stefano ile Thierry Neuvic’in oynadığı "Dönüşüm /Ne Te Retourne Pas" seyirciyle buluştu.

Filmde, evli ve iki çocuklu bir yazar olan Jeanne’ın, bedeni değişmeye başlamıştır ama etrafındaki hiç kimse bunun farkında değildir. Ailesi onun korkularını, yeni kitabını yazmakla ilgili stresine bağlasa da Jeanne daha derinlerde başka bir şeyler olduğunu bilmektedir.

Annesinin evinde bulduğu bir fotoğraf onu İtalya’da bir arayışa sürükler.

BİR ANGELOPOULOS FİLMİ: ZAMANIN TOZU

Theo Angelopoulos’un yönettiği ve Willem Dafoe, Bruno Ganz, Michel Piccoli ile Irene Jacob’un oynadığı "Zamanın Tozu /I Skoni Tou Hronou" sinemaseverlerle buluştu.

Filmde, yönetmen A, yarıda bıraktığı filminin çekimini tamamlamak üzere Roma’daki stüdyosuna geri döner. Film, A’nın annesinin hayat boyu büyük aşk yaşadığı iki adamla olan ilişkilerini anlatmaktadır.

Karakterler birbirlerini bir bulup bir yitirir, 20. yüzyılın ikinci yarısının önemli olaylarını kateden bir yolculukta Sibirya, Kuzey Kazakistan, İtalya, Almanya ve Amerika’da birbirlerini ararlar.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;