Önceki Fotolar

40’ınızdan sonra unutmanız gereken 10 giyim tarzı

Zaman uçup gidiyor ve zamanla birlikte sadece moda değil biz de değişiyoruz. Ve yaşla birlikte, bir zamanlar bizi harika gösteren kıyafetler de değişiyor. İşte 40’ımızdan sonra hepimize yakışmayacak 10 giyim tarzı. Dikkat, listedeki bazı kıyafetler hala dolabınızda yer alıyor olabilir!    

15 Ocak 2018, Pazartesi 16:29
A A
Genç kız elbiseleri

Genç kız elbiseleri

10 yıl önce giydiğiniz ve iltifat alan bir elbisenin 40 yaşından sonra da aynı görüneceğinin garantisi yok…    

Salaş hırkalar

Salaş hırkalar

Üzerinize oturan, iyi kesimli bir blazerın yerinden edemeyeceği bir hırkanız olamaz. Dolabınızdaki penye bluzlara ve hırkalara veda etmenin zamanı geldi.    

“Erkek arkadaş” kapüşonluları

“Erkek arkadaş” kapüşonluları

Gençler böyle giysilerle minyon ve kırılgan görünebilir, yetişkin bir kadınsa böyle bir durumda bakımsız görünecektir. Bunun için kendi bedeninize uygun kıyafetleri tercih etmelisiniz.  

Renkli çoraplar

Renkli çoraplar

Bu tür rengarenk kıyafetlerin gençlerde çok daha iyi göründüğü bir gerçek. Bir yaştan sonra daha sade renkleri tercih etmek daha doğru olabilir.      

Püsküllü bilezikler

Püsküllü bilezikler

Bu tür bilezikler genelde sahiplerine güzel anıları ve sevdikleri insanları hatırlatır. Ancak bu tür aksesuarlar çocukça görünmenize sebep olur ve yetişkinlikte kullanılmaması daha iyi olur.      

El çantaları

El çantaları

Genç kızlar el çantalarını günlük aksesuar olarak kullanabilirler. 40 yaşından sonraysa bu çantaları özel durumlarda kullanmak daha uygun. Gündelik kullanım için küçük çantaları tercih edebilirsiniz.

Ponponlu bereler

Ponponlu bereler

Tıpkı renkli çoraplarda olduğu gibi burada da göz alıcı ve komik olmak arasındaki çizgi çok ince…  

Tuttuğunuz takımların formaları ya da hayranı olduğunuz müzisyenlerin tişörtleri

Tuttuğunuz takımların formaları ya da hayranı olduğunuz müzisyenlerin tişörtleri

Sıkı bir taraftarsanız takımınızın logolu ürünlerini maçlarda giymek daha doğru olabilir. Müzik gruplarının tişörtlerinin havalı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bizce bir daha düşünün.  

Şalvar pantolonlar

Şalvar pantolonlar

Zaten şeklinden dolayı çok az kadına yakışan bu pantolonlar 40’ından sonra da iyi bir fikir olmayacaktır. Hatta varlıklarını unutmak en doğrusu. Not: Bu önerileri okurken her kadının kendi kişisel değişimini geçirdiğini unutmamak gerek. Bazı giysiler moda olmaktan çok çabuk çıkarken bazıları yıllarca vazgeçilmez parçalar olarak kalabiliyor. Unutmamak gerekir ki akıllıca seçilecek her giyim eşyası ve aksesuar sizi stil sahibi yapacaktır.