40. yaş pozu

Moda dünyasının 'eskimeyen' ikonu Kate Moss, 40'ıncı yaşını çok özel bir biçimde kutlayacak

14 Kasım 2013, Perşembe 08:28
A A

Moda dünyasının 'eskimeyen' ikonu Kate Moss, 40'ıncı yaşını çok özel bir biçimde kutlayacak.

Moss, 16 ocak'taki 40'ıncı doğum günü şerefine ilk kez Playboy'a da poz verdi.

Ünlü mankenin dergi için verdiğ ipozlardan ilki Daily Mail'in internet sitesi tarafından yayınlandı. Moss'un tavşan kız kostömüyle poz verdiği fotografları Mert Alaş ve Marcus Piggott çekti.

Modern çağların moda ikonu Kate Moss'un henüz 14 yaşındayken kamera karşısına geçtiği ilk profesyonel fotoğrafları Londra'da sergileniyor.

1988'de Moss'un fotoğraflarını çeken David Ross'un 7 yıl önce yeniden ortaya çıkardığı fotoğraflarda Moss, makyajsız ve gencecik yüzüyle görülüyor.Ross, Moss'un o çekim için stüdyosuna gittiği günü de şöyle anlatıyor: " Bu genç kadın yalnız başına kapıma geldi. Ona "kayıp mı oldun" diye sordum. Ebeveynlerinin binada bir yerlerde olduğunu ve bu kızın da onları aradığını düşündüm."

Moss, kendisinin ajansı Sarah Doukas tarafından gönderildiğini söyleyince Ross bir hata olduğunu fark etmiş. "Üzgünüm, bugün senin fotoğraflarını çekemem. Bugün bunu yapmayacağım çünkü yalnız başınasın" demiş.Moss bir hafta sonra yanında bir erkek arkadaşıyla birlikte David Ross'un stüdyosuna yeniden gitmiş. İlk profesyonel çekimi de gün yapılmışRoss en çok Moss'un diğer mankenlere benzemeyen görüntüsünden etkilenmiş.Kıvrımlı, uzun boylu, iri gözlü mankenlerle kıyaslanınca Moss "küçük bir kedicik" gibi görünmüş Ross'un gözüne.Kate Moss'un 14 yaşındayken çekilen ilk profesyonel fotoğrafları Londar'daki Lawrence Alkin Galerisi'nde sergileniyor.