5 bin atama isteyen edebiyat öğretmenleri TBMM'de!

2014 atamalarında 5 bin kadro isteyen Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri, TBMM'ye giderek AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyesi İsmet Uçma ile görüştüler

20 Ağustos 2014, Çarşamba 09:50
A A

Senim TANAY KARAKUŞ

senim.tanay@posta.com.tr

twitter.com/senim_hande

Ağustos ayının son haftasına günler kala on binlerce öğretmen adayı, 40 bin kontenjanın branşlara göre dağılımını merak ediyor.

2014 yılında yaklaşık 312 bin atama bekleyen öğretmen adayı, KPSS’ye girdi. Bunların 23 bini ise, Türk Dili ve Edebiyatı mezunu. Yalnızca 2014 yılında formasyon verilen kişi sayısı da 115 bin civarında ve yine bunların 20 bini edebiyatçı.

Bu nedenle 2014 atamalarında seslerini duyurmaya çalışan Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri, AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyesi İsmet Uçma'yla görüşerek 5 bin atama istediklerini belirttiler. Artık Fen-Edebiyat fakültelerinin son sınıfında da formasyon verileceği hesaba katılırsa önümüzdeki yıllarda atanamayanların sayısının milyonları bulacağını belirten öğretmenler, bu yıl yapılacak atamanın ne kadar önemli olduğuna dikkati çektiler.


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;