5 bin lira bulunmazsa bir daha göremeyecek

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan Gül ailesinin 6 yaşındaki çocukları Hayrunisa Gül'ün iki gözündeki mercek alındı. Küçük kız için ameliyat masrafı olan 5 bin TL bulunamazsa Hayrunisa kör olacak.

27 Haziran 2016, Pazartesi 14:34
A A

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan Aşkın ve Ayşe Gül çiftinin 6 yaşındaki kızları Hayrunisa henüz iki yaşındayken gözünde problem oluştu. Önce Kadirli’de sonra Adana’daki çeşitli hastanelere götürülen küçük kızın iki gözünde de doktorlar ilerlemiş derecede katarakt olduğunu tespit etti. Hayrunisa’nın gözünde hastalık ilerleyince 3 yaşındayken iki gözünden de ameliyat edilerek küçük kızın işlevini yitirmiş olan iki göz merceği de alındı. Gözlük kullanan Hayrunisa şu anda sadece 1-2 metre uzaklığındakileri bulanık şekilde görüyor. Gözünde de ağrılar tekrarlayan Hayrunisa’ya ameliyatla takılacak yapay mercek için aile ameliyat masrafı 5 bin TL’yi bulamıyor.

'ÇİZGİ FİLM İZLEMEK İSTİYOR'

İnşaatlarda çalışarak geçimini sağlayan küçük kızın babası Aşkın Gül, çaresiz olduğunu söyleyerek "Ben ancak geçimimi sağlıyorum. Çocuğumun gözünde hastalık ilerledi. Bu ameliyat, Adana’da sadece özel bir hastane de yapılıyor. Ona da her iki gözü için 5 bin TL ameliyat masrafı çıkıyor. Kızım ameliyat olmazsa kör olacak. Bu yıl okula gitmesi lazımdı. Gönderemedim. Mahallede arkadaşları kızımla kör diye dalga geçiyor. Bu durum çok zoruma gidiyor. Ben yetkililerden ve hayırseverlerden kızım için yardım bekliyorum" dedi.

Küçük Hayrunisa için en zor durum ise çizgi film izleyememesi. Uzaktan göremediği için televizyonun çok yakınına oturan Hayrunisa “Artık çizgi film izlemek istiyorum. Ben ne zaman göreceğim” diye konuştu.

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;