5 dakika içinde daha genç görünmenizi sağlayacak makyaj ipuçları

Yıllara karşı meydan okuma konusunda fazla stres yapmadan makyaj hileleriyle daha genç görünebilirsiniz! İşte bunun için her kadının bilmesi gereken  

28 Eylül 2017, Perşembe 10:52
A A

Yaş almaktan korkmuyor ama yılların yüzünde iz bırakmasından çekiniyorsanız bu haber sizin için. Makyaj.com derlediği doğru makyaj teknikleriyle sayesinde birkaç hileyle genç görünebilir, daha genç ve taze bir yüz elde edebilirsiniz.

Aydınlık dokunuşlar

Aydınlık dokunuşlar

Aydınlatıcılar, yalnızca cildine ışıltı vermekle kalmaz; stratejik olarak uygulandığında, kontür etkisi yaratarak yüz hatlarını belirginleştirebilir, bu da cildinin daha genç görünmesine yardımcı olur.

Aydınlatıcını göz pınarlarına ve kaş kemiğine uygulayarak göz çevreni aydınlat. Aydınlatıcınla aynı zamanda, elmacık kemiklerinin daha kalkık görünmesini sağlayabilirsin. Bunun için aydınlatıcını fan fırçan veya parmaklarınla, elmacık kemiklerinin yüksek noktalarına uygulayıp, dağıtman yeterli.

Belirgin kaşlar

Belirgin kaşlar

İnce kaşların, olduğundan daha yaşlı görünmene neden olacağı su götürmez bir gerçek. Bu nedenle, daha genç görünmeni sağlamak için, kaşlarını kaş makyaj ürünleri ile belirginleştirip, daha dolgun görünmesini sağlayabilirsin. Kaşlarının kuyruk kısımlarını da unutmamalısın, eğer bu kısım çok inceyse gözlerinin düşük ve yorgun görünmesine neden olabilir.

Doğal, parlak dudaklar

Doğal, parlak dudaklar

Dudak parlatıcılar, sezon trendleri arasında yer almalarının yanı sıra; dudakların daha bakımlı, daha genç ve hatta daha dolgun göstermesini sağlıyor. Dudaklarına genç görünmeni sağlayacak bir dolgunluk kazandırmak için tek başına ya da rujundan sonra hafifçe lip gloss veya dudak balmı uygulamayı deneyebilirsin.   

Islak bitiş

Islak bitiş

Islak bitişli ten makyajları, cilt tonunu olduğundan daha eşit gösterir, bu da genç bir cildin en önemli işaretlerinden biridir. Islak bitişli bir ten makyajı için cildini makyaj bazı yardımıyla makyaja hazırla ve ıslak bitişli bir fondötenle cilt tonunu eşitle. Islak bitişli fondötenlerin içindeki ışıltılar, cildinin taze ve genç görünmesine yardımcı olacak!