"500 bilet market poşetiyle teslim edildi"

Swissotel'de yapılan Beşiktaş Kulübü Olağan Divan Kurulu toplantısında, faaliyet raporlarının okunmasının ardından raporların müzakeresine geçildi. Söz alan Divan Kurulu üyeleri, Denizlispor ve Wolfsburg maçlarında yaşanan tribün olaylarına tepki gösterdi

15 Kasım 2009, Pazar 15:15
A A

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu üyesi Atıf Keçeci, Denizlispor ve Wolfsburg maçlarında yaşanan tribün olaylarına değinerek, "Bunlar üzüntüyle izlediğimiz olaylardır. Dışarıdan getirilen çete zihniyetiyle yönetilen insanların içeri sokulması, Denizlispor maçındaki olayları doğurmuştur. Wolfsburg maçındaki küfür olayı da son derece üzücüdür. Önemli olan Beşiktaş başkanlık makamıdır. Kimsenin değil toplu halde, birebir bile bu makama hakaret etme hakkı yoktur" diye konuştu.

Denizlispor maçında 500 biletin bir market poşetiyle teslim edildiğini, ayrıca müdüriyet kapısında onlarca kişinin içeri alındığını öne süren Keçeci, "Bir maçta yaptılar, ertesi maçta bir anda temizlendiler. Bu, olayın tek bir elden organize edildiğinin kanıtıdır. Organize bir iştir, keşke yapılmasaydı. Bu yapanları kınıyorum ve hepsini Allah’a havale ediyorum" dedi.

Serdar Kurtuluş’un, Bursaspor’dan 1 milyon dolar, Sinan Kaloğlu ve Eser karşılığında alındığını, Gaziantepspor’a ise 100 bin dolara verildiğini anlatan Keçeci, "Bunun gerçeği nedir? Önümüzdeki toplantıda bunun gerçeğini ortaya çıkarırız" diye konuştu.
Divan Kurulu üyesi Cemil Ulusel ise tribün olaylarını yaratanların Beşiktaşlı olduğuna inanmadığını, bunların provokatör olduklarını söyledi.
İlhan Gölvan da Wolfsburg maçında yaşanan olayların kulüp tarihindeki en kötü olaylardan biri olduğunu ifade etti.
Genel Sekreter Kenan Öner, raporların müzakeresinin ardından yanıt vermek için söz aldı.
Öner, göreve gelir gelmez Akatlar’ı bitirdiklerini, İnönü Stadı’nı iyi şartlara getirdiklerini ve Fulya Projesi’ni tamamladıklarını belirterek, stadın yenilenmesi konusunda çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

BORÇ, 28 MİLYON LİRA ARTTI

Beşiktaş Kulübü’nde son olarak 8 Ağustos 2009’da yapılan Divan Kurulu toplantısından bugüne kulübün borcu 28 milyon lira arttı.
Ağustos ayında 153 milyon 324 bin 248 lira olarak açıklanan borcun, bu toplantıda 181 milyon 357 bin 189 lira olduğu bildirildi. Böylece siyah-beyazlıların borcu, 28 milyon 32 bin 941 lira artmış oldu.
Başkan Yıldırım Demirören’e olan borç ise 55 milyon 903 bin 337 liradan, 59 milyon 756 bin 573 liraya ulaştı. Başkana olan borç ise Ağustos ayından bu yana 3 milyon 853 bin 236 lira arttı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;