500 polisle uyuşturucu baskını

Eskişehir 'de 500 polisin katıldığı uyuşturucu operasyonunda, 43 eve eş zamanlı baskın düzenlendi

500 polisle uyuşturucu baskını

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu madde satıcılarına karşı yaklaşık 6 aydır süren planlı çalışmalar sonucunda bugün saat 05.00 sıralarında Zafer, Şarhöyük, Tunalı, Fatih ve Işıklar mahallelerinde daha önceden belirlenen evlere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Eskişehir Emniyet Müdürü Naci Kuru’nun yönettiği operasyona çeşitli şubelerde görevli yüzlerce katıldı. Polis ekipleri, uyuşturucu bulmak için eğitilen 5 köpekle evlerde arama yaptı. İçerisinde kimsenin olmadığı bir evin kapısı ise polisler tarafından balyozla kırılarak içeriye girildi. ’Alfa’ adlı Belçika Kurdu polis köpeği de boş olan harabe evlerde uyuşturucu madde aradı.

Operasyonun yapıldığı semtlerin giriş- çıkışlarında ise çevik kuvvet polisleri görev aldı. Yaklaşık 4 saat süren operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde yapılan aramalarda da uyuşturucu maddeler ele geçirildi.

Eskişehir Emniyet Müdürü Naci Kuru, ’Zafer’ adını verdikleri operasyonda, 90 ekipte yer alan 500 polisin görev aldığını söyledi. Kuru, 5 mahallede daha önceden belirledikleri 43 eve eş zamanlı operasyon düzenlediklerini, buralarda uyuşturucu madde araması yapıldığını, çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

28 KİŞİ GÖZALTINDA

Eskişehir’de 500 polisin katıldığı uyuşturucu operasyonunda 28 kişinin gözaltına alındığı, 9 kilo 931 gram esrar ele geçirildiği bildirildi. Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Eskişehir’de 5 mahallede 43 eve eş zamanlı baskın düzenlendi.

Operasyonda uyuşturucu madde ticareti yaptıkları şüphesiyle 28 kişi yakalandı, 9 kişinin de arandığı belirtildi. Gözaltına alınan şüphelilerin ev, işyeri ve araçlarında yapılan aramalarda 9 kilo 931 gr esrar, 219 uyuşturucu hap, 24 gram uyuşturucu özelliğindeki Bonzai maddesi, 3 av tüfeği, 9 av tüfeği fişeği, 2 tabanca, 9 mm. çapında 47 tabanca mermisi ile 1000 kilitli poşet ele geçirildi. Yetkililer şüphelilerin sorgulamalarının tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edileceğini bildirdi.

DHA

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle