6 aylık evlilik 7.5 yılda bitti

İzmir'de evlilikleri 6 ay süren çiftin boşanma süreçleri tam 7.5 yıl sürdü

06 Ekim 2009, Salı 18:03
A A

21 yaşındaki Belgin A. ile 44 yaşındaki Yako M, 30 Ekim 2001 tarihinde evlendi. Önceki evliliğinden bir kızı da olan Yako M, şiddetli geçimsizlik nedeniyle ilki 3 Nisan 2002’de olmak üzere 2 kez, hamile olan eşinden boşanmak için mahkemeye başvurdu.

Başvuruları reddedildi. Belgin A. da mahkemeye geçimsizlik nedeniyle başvurdu. 11. Aile Mahkemesinde görülen davada, Belgin A, eşinin onur kırıcı davranışlarda bulunduğunu, evlilik birliğinin sarsıldığını öne sürdü.

KARISINA FUHUŞ SUÇLAMASI
Eşinin iş adamı olduğunu ve çok sayıda gayri menkulü bulunduğunu belirten Belgin A, zararının tazmini için de 300 bin lira maddi, 100 bin lira manevi tazminat talep etti. Yako M. ise eşinin kendisini aldattığını, hatta fuhuş yaptığını, uyuşturucu kullandığını öne sürdü.

Yako M, eşinin kendisinden önce de pek çok erkekle birlikte olduğunu öğrendiğini iddia etti. Belgin A’nın halen bir kişiyle birlikte olduğunu savunan Yako M, eşinin uygunsuz görüntülerinin elinde olduğunu savundu.

Belgin A. ise eşinin kendisine mal varlığına ortak olmaması için "Boşanalım sonra birlikte yaşayalım" teklifinde bulunduğunu, kendisinin bunu kabul etmediğini, evinden kendisini ve çocuğunu zorla attığını, tehdit iddiasıyla mahkemeye başvurduğunu ve Yako M’nin bu suçtan cezalandırıldığını söyledi.

MAHKEME KARARINI VERDİ
Geçimsizlik nedeniyle davayı kabul eden mahkeme, Yako M’nin zina nedeniyle boşanma talebini reddetti. Çiftin birlikteliklerinden doğan E.M’nin velayeti annesine verildi.

Yako M’nin Belgin A’ya bir kereye mahsus olmak üzere 54 bin lira yoksulluk nafakası, çocuk için de aylık 400 lira nafaka ödemesine karar verdi.

AA

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.