6 yeni film vizyonda

Sinemaseverler, bu hafta tamamı yabancı yapım 6 yeni filmle buluşacak

6 yeni film vizyonda

KOY
Dünyanın en iyi fotoğrafçılarından Louie Psihoyos’un yönetmenliğini üstlendiği Koy / The Cove, sinemacılar, eylemciler ve dalgıçlardan oluşan bir ekibin Japon balıkçıların yunus katliamını izlemelerini konu ediyor.

2009 Sydney, Stockholm, Ghent ve Sundance’te İzleyici Ödülü, Seattle’da En İyi Film, Boston, Los Angeles, Toronto, Denver Sinema Eleştirmenleri’nin En İyi Belgesel ödüllerinin ardından Koy, En İyi Belgesel dalında da 2010 Oscar’ını kazanan film oldu.

YAŞAMAYA DEĞER
Paloma Paris''te dış dünyanın hızlı temposundan uzak bir çevrede yaşayan 11 yaşında, oldukça zeki ve sıkkın bir kızdır.

12.yaş gününde intihar etmeye karar veren Paloma, ölümle randevusunun yaklaşmasına yakın ketum ve yalnız apartman görevlisi Renée Michel ve gizemli olduğu kadar elegan Mösyö Kakuro Ozu gibi değişik karakterlerle tanışır.

Böylece Paloma karamsar hayatını gözden geçirme şansı bulacaktır.

CENNET BATIDA
Ünlü yönemen Costa-Gavras’ın filmi "Cennet Batıda" dram, şiir ve mizah dolu bir yol hikâyesi… Gavras mülteci sorununu beyaz perdeye taşırken Odisseia destanının satırlarında geziniyor.

Mültecilerin, hem gerçek hem de efsanevi bir yer olan Batı’ya kaçışı, siyasi filmlerin ustası Gavras’ın gözünden günümüze dair, geleceğe umutla bakan bir kahramanlık öyküsüne dönüşüyor.

EV
Caner ve Alper Özyurtlu'nun yönettiği, Gülçin Santırcıoğlu, Ahmet Saraçoğlu ve Funda Eryiğit'in rol aldığı ''Ev'' adlı gerilim filminde, ev formatında geçen bir yarışma ve yarışmacıların yaşadıkları anlatılıyor.

KOLEKSİYONCU
Marcus Dunstan, Shannon John Stever, Frederich Wieger'in yönettiği, başrollerini Timothy Falzone ve Jerome Dillon'un rol aldığı ''Koleksiyoncu'' adlı film, korku filmi sevenlere hitap ediyor.

Filmde, kumar borcunu ödemek için tesisatçı olarak çalıştığı evi soymaya karar veren Arkin'in, evi soymak için girdiği gece kötü bir sürprizle karşılaşması ve ailenin psikopat bir katil tarafından esir alındığına şahit olması konu ediliyor.

ÖLÜMCÜL TAKİP
Eski bir polis olan,kadın satıcısı Joong-ho, çalıştırdığı kadınların borçlarını ödemeksizin ortadan kaybolmalarından dolayı canı sıkkındır. Bir gece bir müşteriden gelen arama üzerine Mi-jin''i yollar ancak çok geçmeden müşterinin numarasının kaybolan kızların son arandığı numarayla aynı olduğunu fark eder.

İlk başlarda kadınlarının kaçırılıp satılmaya başlandığını düşünen Joong-ho, adamın acımasız bir seri katil olduğunu anlar ve peşine düşer. Mi-Jin’i kurtarması için sadece 12 saati vardır.

3