'6 yıldır ne Ermeniliğimiz kaldı, ne anamız, bacımız'

Rock müziğinin sevilen isimlerinden Hayko Cepkin'in 29 Ekim'de İzmir Bornova'da konser verdiği Noxx isimli mekanda seyircilerden birini yumrukladığı ve küfür ettiği ortaya çıktı

Pazar, 28 Kasım 2010 - 13:13

'6 yıldır ne Ermeniliğimiz kaldı, ne anamız, bacımız'

Konseri izleyen bir seyircinin cep telefonuyla çektiği görüntülerde Cepkin, şarkısını yarıda kesip seyirciye yumruk atıyor. Ardından hızını alamayan Cepkin “Onu içeri alın, gitmesin. Yukarı çıkarın onu si...ğim” diyor.

Görenleri çok şaşırtan görüntülerle ilgili Milliyet’e konuşan Cepkin, olayı şöyle anlattı: “O görüntüleri kesip biçmişler. Kendi seyircime yumruk atacak kadar manyak mıyım? O 20’li yaşlarda bir gençti, bizim seyircimiz eğlenirken, orada kendisine protokol masası gibi bir şey kurmuş. Seyirciye ayağa kalkıp, ‘Ahkam kesip, dans etmeyin, hareket etmeyin, oynamayın’ demeye başladı.

Mekanın sahibinin de tanıdığıymış. Sonra sahneye tacize başladı. El kol hareketleri, dudak okunacak tarzda şeyler. Sabrediyorsun ama bir yere kadar... Konserin son 4 şarkısına doğru dayanamadım. Yukarı çıkarın dedim ama o lafın gelişi, güvenlik alıp dışarı çıkardı. Kimse bir şey yapmadı. Herkes her istediğini halka malolmuş kişiye yapamaz.

Etki tepki yani. 6 yıldır ne anamız kaldı, ne bacımız kaldı, ne Ermeniliğimiz ve ne ırkçılığımız kaldı. Gözümüzün içine bakarak bunu yapamaz? Yaptığı yanına kâr mı kalsaydı?”