60 mahkum açlık grevini sona erdirdi

Kırıkkale'de F Tipi Cezaevi'nde bu sabah açlık grevi eylemlerini sonlandıran 60 tutuklu ve hükümlünün sağlık ekiplerince kontrolleri yapıldı. Bunlardan 10'u kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldı

18 Kasım 2012, Pazar 19:11
A A

Kırıkkale F Tipi Cezaevi’nde açlık grevini sürdüren 60 tutuklu ve hükümlü, bugün sabah saatlerinde eylemlerine son verdi. Grevi sona erdiren hükümlü ve tutukluların sağlık ekiplerince kontrollerinin yapıldığı, hayati tehlikelerinin söz konusu olmadığı öğrenildi.

60 tutuklu ve hükümlüden 10’u, genel sağlık kontrollerinin yapılması amacıyla Yüksek İhtisas Hastanesi’ne götürüldü.

BODRUM’DA AÇLIK GREVİNİ BİTİREN BDP’LİLERİN AÇIKLAMASI SIRASINDA GERGİNLİK


 Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde geçen cumartesi günü açlık grevine başlayan 6 BDP’li, bugün eylemlerine son verdi. Bu nedenle basın açıklaması için ilçe binası önünde toplanan BDP’lilere, bir grup Bodrumlu tepki gösterdi. Çevredekiler de evlerine Türk bayrağı asıp BDP’li gruba tepki gösterdi. Polis yoğun güvenlik önlemi aldı.

Bodrum BDP ilçe örgütünden 6 kişi, geçen cumartesi günü öğle saatlerinde kefenli açlık grevine başladı. Grup bölücü terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan aracılığıyla yaptığı çağrının ardından bugün açlık grevine son verdi. Açlık grevine destek vermek amacıyla öğle saatlerinde Hoca Ahmet Yesevi Sokak’taki parti binasına gelen BDP’lilerle, evlerine Türk bayrakları asarak tepki veren vatandaşlar arasında gergin anlar yaşandı. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı parti binası bitişiğindeki evde yaşayan bir kadının, "Burada Türk bayrağı var, boşaltın, evimin önünü boşaltın. Burada duramazsınız" diye bağırması üzerine gerginlik büyüdü. Polislerin eve girip kadını ikna etmesi ile gerginlik sona erdi.

ÇIKABİLECEK OLAYLARI POLİS ÖNLEDİ

Bodrum’daki basın toplantısı için Muğla, Marmaris, Milas ve Fethiye’den otobüslerle ilçeye gelen 100’e yakın BDP’li ilçede gerginliğe neden oldu. Bodrum Emniyet Müdür Vekili Kazım Taşbaş ile çok sayıda polis ekibi BDP ilçe binasının bulunduğu sokağı trafiğe ve vatandaşların geçişine kapattı. BDP’li grup açıklamanın ardından dağıldı. Gümbet’te de gruplar halinde toplanan Bodrumlu Asi Gençler Grubu’ndan 200’e yakın kişi de polislerin uyarılarıyla bölgeden uzaklaştırıldı.

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;